Перелік подій, які стали історією 3 вересня.
3 вересня 1752 року - це день, якого не було в історії Великобританії і її колоній. У зв'язку з переходом на григоріанський календар після 2 вересня настало відразу 14-те.
У 1838 році в Києві відкрито Інститут шляхетних дівчат.
На його честь згодом названо і сучасну Інститутську вулицю, де він розташовувався.
До Інституту приймали дівчат шляхетного походження, а згодом - і дочок почесних громадян та купців 1-ї гільдії. Повний курс навчання в Інституту шляхетних дівчат тривав 6, а з підготовчим класом - 7 років. Викладачами інституту були переважно професори Київського університету. А в 1934 р. тут розмістився Наркомат внутрішніх справ (НКВД) УРСР: у його підвалах було закатовано тисячі безневинних жертв. У період ІІ Світової частину споруди було підірвано, Реконструйовано будинок у 1950-х роках. Відтоді він править Києву за один з центрів проведення урочистостей та розважальних заходів.
1914-го американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер.
"Дослідний зразок" вона змайструвала за допомогою служниці з носових хусток і запатентувала свій винахід у 1915 році. Всі жінки в цей час носили корсети, і бюстгальтер успіху не мав. Але заповзятливий чоловік винахідниці, що служив у корсетній фірмі, запропонував своїм господарям новинку, і ті виявилися провидцями, придбавши у Мері патент за 15 тис. доларів. Цікаво, що Мері - прямий нащадок винахідника пароплава Роберта Фултона.
1959-го року Японська корпорація "Соні" почала випуск радіоприймачів.
У 1973 році в Києві відкрито пам'ятник Лесі Українки.
Творила під впливом ідей революційних демократів, поезії Т.Г. Шевченка. Драми і драматичні твори написані переважно на історичні і міфологічні сюжети, пройняті революційними ідеями: "Її призивні вірші включалися в тексти прокламацій і революційних відозв, внаслідок чого за нею встановлюється негласний жандармський нагляд, проводяться обшуки, а її твори не друкуються.
Була одружена з Климентом Квіткою (1907), який сам не будучи здоровим, і жахливо не подобався її матері не дивлячись ні на що, був вірним помічником в її творчості і доглядав за хворою Лесею до самої її смерті.
1984-й рік . Цього дня у Великобританії доктор Алік Джеффріз винайшов, що послідовність підстав в ДНК є індивідуальною особливістю кожної людини.
Ця властивість ДНК, відома як "генетичні відбитки", стала використовуватися при встановленні родинних відносин і в криміналістиці.
В цей день народилися:
У 1804-му Михайло Максимович , перший ректор унiверситету Св.Володимира.
За наукові досягнення він був обраний членом Київського, Московського, Петербурзького, Новоросійського ун-тів та багатьох наукових товариств, в тому числі і членом-кореспондентом Петербурзької Академії Наук
1856-го року народився творець перших хмарочосів Луіс Салліван.
В 1875-му народився Фердинанд Порше, австралійський автоконструктор, винахідник знаменитих спортивних автомобілів "Порше".
Порше заснував власну компанію з виробництва спортивних і гоночних автомобілів. Пізніше разом з сином Фердинандом, став на чолі проекту Гітлера з створення "народного автомобіля" - «фольксваген». В роки війни Порше були зайняті військовими проектами, зокрема вони створили танк "Тигр", а на початку 50-х років з'явилися перші знамениті спортивні автомобілі "Порше".