5 травня в Історії
Про перше в історії пограбування поїзда, історію створення парфуму "Chanel № 5" та Ради Європи.
Парфуму "Chanel № 5"— 90 років.
1581 рік — у місті Острог вийшов перший вітчизняний друкований календар —"Хронологія”.
Календар видав український першодрукар Іван Федорович. До кожного місяця було подано вірші білоруського поета Андрія Римші.
В 1865 році в американському штаті Огайо скоєно перше в історії пограбування поїзда.
1921-го у Франції вперше представлено парфуми "Шанель" ("Chanel № 5").
За легендою, Коко Шанель попросила пана Бо створити "штучний жіночий аромат, який пахне Жінкою". підкресливши, що під "штучним" ароматом вона має на увазі новий, створений людиною аромат. Створюючи перший аромат Chanel, Бо експериментував з альдегідами - синтетичними квітковими ароматами. Бо - колишній парфумер царського двору, який втік з Росії після революції 1917 року - став першим парфумером, якому вдалося побудувати на основі молекул альдегідів повноцінний аромат. Парфумер представив мадмуазель Шанель на вибір 10 ароматів, з яких вона вибрала п'ятий - звідси і пішла назва шедевра. До того ж, "п'ять" було улюбленим числом Коко Шанель.
Коли новий парфум був зовсім готовий, Габріель не поспішала починати його продаж. Замість цього вона подарувала флакон кожнії зі своїх подруг які були з вищого світу. Звістка про новий аромат миттю розлетілася з вуст в уста, і незабаром утворився таємний клуб фанаток "Chanel No. 5".
У 1949-му почала діяти Рада Європи.
Рада Європи — міжнародна організація 47 держав-членів в європейському просторі. Рада Європи була заснована, після промови Вінстона Черчілля в Університеті Цюріху 19 вересня 1946 року незабаром по завершенні Другої Світової Війни, в котрій він закликав до створення "Сполучених Штатів Європи" на зразок Сполучених Штатів Америки. Рада була офіційно заснована 5 травня 1949 року Лондонською Угодою, підписаною десятьма країнами-засновниками. Цей договір зараз відомий як Статут Ради Європи.
Так, 5 травня святкується День Європи. Один з найбільших успіхів Ради — це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка слугує основою для Європейського суду з прав людини.
1956-й — у Токіо почався перший чемпіонат світу з дзюдо.
1988 року відбулася перша телетрансляція з вершини Евересту.
В 2007 році в Лос-Анджелесі суд першої інстанції засудив спадкоємицю готельної імперії, актрису й модель Періс Хілтон до 45-денного ув'язнення.
Ув'язнення було призначене за порушення умов трирічного іспитового терміну, призначеного за водіння автомобіля в стані алкогольного сп'яніння.
Цього дня народилися:
У 1907-му — Ірина Вільде (Дарія Макогон (Полотнюк)),радянська письменниця, громадська діячка. Лауреатка Шевченківської премії за роман "Сестри Річинські".
1954 рік —Володимир Смирнов, український радянський рапірист.
Був одним із найкращих фехтувальників світу кінця 1970-х — початку 1980-х років. На Олімпіаді 1980 р. в Москві завоював три медалі: золоту - в особистій першості на рапірах, срібну - в командній першості рапіристів, бронзову - в командній першості на шпагах. Загинув у 1982 році, отримавши травму під час поєдинку на чемпіонаті світу (у Маттіаса Бехра з ФРН зламалася рапіра, її уламок пробив маску Смирнова і через око завдав травми мозку). Цей випадок спричинив зміну екіпіровки спортсменів з метою підвищення безпеки.
1964 року народилася Ксенія Ляпіна, українська політична діячка, народний депутат IV-VI скликань від "Нашої України".