Історія героїчного дня - 6 листопада.
У 1916 році Жанетт Ренкін, феміністка і пацифістка з великим стажем, із штату Монтана, стала першою жінкою обраною в Конгрес США.
Саме завдяки її зусиллям за часів керівництва Національною американською асоціацією суфражисток жінки Монтани отримали право брати участь у виборах ще в 1914 році, на шість років, раніше, ніж в США вцілому. Під час свого першого терміну роботи в Палаті представників Ренкін була серед 49 членів Конгресу, що голосували проти вступу США в 1-у Світову війну, а під час другого - єдиним парламентарем, що голосував проти оголошення війни Японії після її атаки на Перл-Харбор. Така позиція практично похоронила політичну кар'єру Ренкін, хоча вона залишилась активним громадським діячем і в 1968 році очолювала марш-протест проти американського вторгнення у В'єтнам.
1943 року в ніч з 5 на 6 листопада відбулася вирішальна битва за Київ.
6 листопада о 0 годин 30 хвилин червоний прапор був піднятий над будівлями ЦК КП(б)У на тодішній площі Калініна. Про події тих років свідчать експонати меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945.
1960-й - у Києві пущено першу чергу метрополітену - 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з'єднала станції "Вокзальна", "Університет", "Хрещатик", "Арсенальна", "Дніпро".
1986 року керівництво збанкрутілої італійської автомобільної компанії Alfa Romeo, дало згоду на її придбання іншою італійською компанією Fiat, відмовивши американській Ford Motor Company.Після ряду організаційних та фінансових пертурбацій і технічного переоснащення, в 1997 році Alfa Romeo увійшла до підрозділу Fiat як складова частина компанії Alfa Lancia SpA.
У 1993-му перемігши Ріддіка Боуі у 12-раундовому бою в Лас-Вегасі, Евандер Холліфілд став чемпіоном світу з боксу за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA) серед професіоналів у надважкій категорії.
В цей день народилися:
У 1494 році - Сулейман I Кануні (Пишний, Великий).
Турецький султан з династії Османів. Завойовник Балкан, Закавказзя, Месопотамії, Аравії та Алжиру. Чоловік українки Насті Лісовської.
1811 року народився Маркіян Шашкевич.
Український письменник, поет-зачинатель нової української літератури в Галичині, священик, культурно-громадський діяч, речник відродження західноукраїнських земель. Очолив "Руську трійцю", ініціатор видання альманаху "Русалка Дністрова". Виступав за рівноправність української мови з польською.
1814-й рік – Адольф Сакс, бельгійський майстер духових інструментів, винахідник саксофону.
Саксофон виготовляється з латуні. Має конічний стовбур, мундштук з одинарною тростиною (як у кларнета) та систему клапанів (як у флейти), завдяки чому належить до сімейства дерев'яних духових.Саксофон існує в декількох різновидах: сопраніно, сопрано, альт, тенор, баритон ,бас. Від початку 20 ст. саксофон швидко здобуває популярність у джазі. Починаючи з регтайму, диксиленду та свінгу і закінчуючи авангард-джазом, саксофон стає найпопулярнішим інструментом, а врешті символом джазу.
У 1861-му - Джеймс Нейсміт, канадський вчитель фізкультури, автор гри в бейсбол.
В бейсбол в Україні грають з 1986 року. Українські команди впевнено виглядали в радянському чемпіонаті, кілька гравців брали участь в виступах збірної команди Радянського Союзу. З 1991 року українська федерація бейсболу та софтболу є членом Європейської Конфедерації та Світової Асоціації. У 2007 році кіровоградська команда представляла Україну у Європейській першості в Кутно ( Польща), де вибороли 1 місце. Переможці одержали путівку до Світової Першості в Детройт, США.