6 серпня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2469
Поділитись:
WhatsApp
Viber
6 серпня в Історії

Цікаві історичні події цього дня.

 У 1496 році   Бартоломео Колумб, брат Христофора Колумба, заснував місто Санто-Домінго — столицю Домініканської Республіки.

1828 рік  — у Канаді відбулася перша Королівська регата, найстаріше спортивне змагання Північної Америки з тих, які проводяться і нині.

1890 року  американський торговець Вільям Кеммлер, який з ревнощів убив свою дружину, став першим, кого стратили на електричному стільці.

Випробування нового способу, покликаного зробити страту "гуманнішою" процедурою, пройшло не дуже вдало: з першого разу вбивця не помер і мучився ще кілька хвилин, поки струм пустили вдруге.

У 1926 році  19-річна Гертруда Едерле першою з жінок переплила Ла-Манш.  Відстань у 56 км вона подолала за 14 годин 31 хвилину, на 1 годину 59 хвилин покращивши попереднє досягнення чоловіків.

1961  року відбувся другий політ людини в космос: СРСР запустив космічний корабель «Восток-2», який пілотував 25-річний льотчик-космонавт, майор Герман Титов.

У 1997-му  на Гуамі розбився південнокорейський "Боїнг-747".

У сильну зливу пілоти літака неправильно визначили розташування посадочної смуги; радари аеропорту тим часом були виведені з ладу через помилку програмного забезпечення.  Із 254 людей на борту вижили тільки 27.

Народилися:

У 1881 році  Александр Флемінг, шотландський бактеріолог, який першим знайшов антибіотик пеніцилін. Лауреат Нобелівської премії із клінічної фізіології та медицини 1945 року.

1928 року Чань Це Юнь, засновник південнокорейської автомобілебудівної компанії "Хюндай".

У 1952-му  — Войцех Фортуна, перший польський спортсмен, який завоював «золото» на зимових Олімпійських іграх (у 1972 році  став чемпіоном в Саппоро, вигравши стрибки з великого трампліна).

1973-го Віра Фарміга, американська кіноакторка українського походження.

Відома за ролями у фільмах "Відступники", "Біжи не озираючись" та "Вище неба". За роль в останньому була номінована на "Оскар" 2010 року  в категорії "найкраща жіноча роль другого плану".  Дочка українських емігрантів, до шести років Віра не говорила англійською.
Вона відвідувала українську католицьку школу в місті Нью-Арк, виступала в гурті українського народного танцю, була вихованкою "Пласту".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2469
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація