6 січня: історичний погляд.
У 1681 році відбувся перший опис матчу з боксу, що відбувся в Англії між дворецьким і м'ясником герцога Альбемарльського.
1834 року було прийнято державний гімн Росії "Боже, царя храни!".
1838 рік - у місті Моррістаун (шт. Нью-Джерсі, США) в майстернях чавуноливарного заводу Спідуелла Семюел Морзе разом з Альфредом Вайлем уперше продемонстрував свій телеграфний аппарат.
В 1846-му Тарас Шевченко написав свій безсмертний вірш "Заповіт" (у маєтку свого друга Андрія Козачковського в Переяславі).
Цього ж року в Києві створено Кирило-Мефодіївське товариство.
Знаком братства став перстень з написом "Св. Кирило і Мефодій, січень 1846". Восени 1846 року загальна кількість членів братства, за даними слідства, становила 12 осіб. Кирило-Мефодіївське братство ставило своїм головним завданням побудову майбутнього суспільства на засадах християнської моралі, шляхом здійснення ряду реформ: знищення царизму і скасування кріпосного права і станів; встановлення демократичних прав і свобод для громадян; зрівняння у правах всіх слов'янських народів щодо їх національної мови, культури і освіти.
У 1928 році річка Темза, що вийшла з берегів, затопила деякі райони Лондона.
14 осіб загинули, водою були залиті підвали Вестмінстері, рів Тауер, у галереї Тейт були пошкоджені 12 картин. Лондон залишився без телефонного зв'язку.
1994-й - у Детройті американська фігуристка Ненсі Керріган під час тренування на льоду зазнала атаки охоронця своєї суперниці Тоні Хардінг.
Поранене коліно вдалося залікувати. Розслідування показало, що напад було сплановано Хардінг та її оточенням із метою прибрати конкурентку за місце в олімпійській збірній. Відтак четверо осіб опинилися за ґратами.
В цей день народилися:
1655 року - Якоб Бернуллі, швейцарський математик.
Вивів і проінтегрував диференціальне рівняння, впровадив термін "інтеграл".
В 1898-му народився Володимир Сосюра, український радянський письменник, поет-лірик, автор понад 80 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману "Третя Рота".
Зазнав гострих нападів критики, приводом до чого була стаття в газеті "Правда", яка обвинувачувала Сосюру у "буржуазному націоналізмі" за патріотичну поезію "Любіть Україну".
Автор поезій "Білі акації будуть цвісти", "Люблю весну, та хто її не любить", "Мазепа", "Так ніхто не кохав"
1938-го - Василь Стус, визначний український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, дисидент і політв'язень радянських часів.
Один із найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років. За переконання в необхідності української культурної автономії був заборонений радянською владою і половину життя — 23 роки — позбавлений волі. Автор збірок віршів "Круговерть", "Зимові дерева", "Веселий цвинтар", "Час творчості""Палімпсести" .
В цьому ж році народився Адріано Челентано, італійський кіноактор, естрадний співак, режисер, громадський діяч і ведучий телепрограм.
Найвідоміші фільми – "Приборкання норовливого", "Блеф", "Бінго-бонго".
В 1939-му - Валерій Лобановський, визначний радянський і український футбольний тренер, футболіст.
Теоретик футбольної гри та підготовки. Київське "Динамо" під його керівництвом вісім разів ставало чемпіоном СРСР, п'ять разів – чемпіоном України, виграло п'ять Кубків СРСР і три – України, два Кубки кубків (1975, 1986 років) та Суперкубок УЄФА 1975 року Збірна СРСР вигравала «срібло» чемпіонату Європи 1988 року. Герой України (2002року, посмертно).
У 1955 році народився Роуен Аткінсон, англійський актор-комік театру й кіно, режисер і сценарист, виконавець ролі Містера Біна.
1958-го - Людмила Путіна (Шкребньова), дружина Володимира Путіна, президента і глави уряду РФ.
Працювала листоношею, потім - учнем токаря-револьверника на калінінградському заводі "Торгмаш", санітаркою в міській лікарні, керівником драмгуртка в Будинку піонерів, акомпаніатором, стюардесою на внутрішніх лініях. У липні 1983 року вийшла заміж за Володимира Путіна.
1972-й - Олександр Головко, український футболіст, захисник збірної України та клубів "Таврія", "Динамо" (К), "Циндао Чжунен" (Китай).
Дев'ятиразовий чемпіон України, п'ятиразовий володар Кубка України, півфіналіст Ліги чемпіонів 1999 року.
Єдиний футболіст, який ставав чемпіоном незалежної України з двома різними клубами ("Таврією" і "Динамо"). Після завершення ігрової кар'єри зайнявся тренерської діяльністю, очолював юнацьку збірну України U-17.