8 грудня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2848
Поділитись:
WhatsApp
Viber
8 грудня в Історії

8 грудня у Польщі вперше застосували отруйний газ, американець взяв у заручники пам'ятник Джорджу Вашингтону, а у Біловезькій пущі підписали документи  про розпад СРСР і створення СНД.  

  1609 року в  Мілані відкрилася Бібліотека Амброзіана – друга найбільша в Європі публічна бібліотека після Бодлеанської, відкритої в Оксфорді у 1602 році. До Амброзіанської бібліотеки входить також картинна галерея.

1941-й  - у Польщі, в Хелмінському концтаборі неподалік Лодзі, гітлерівці вперше застосували отруйний газ для вбивства євреїв.

1966-го – в Егейському морі затонув грецький паром "Геракліон”, здійснюючи черговий рейс з острова Кріт.  Причиною катастрофи стала вантажівка-рефрижератор, яка зірвалася з кріплення і проламала ворота. Загинули 264 людини.

У 1980 році   25-річний Марк Девід Чепмен кількома пострілами в спину вбив Джона Леннона, який пізно увечері повертався з дружиною Йоко Оно зі студії звукозапису.

Убивця навіть не намагався втекти з місця злочину, незворушно читаючи в очікуванні поліції свою улюблену книгу – "Над прірвою у житі” Селінджера. Леннон був убитий перед респектабельним будинком "Дакота” на 72-й вулиці (Нью-Йорк, Манхеттен), у якому вони з Йоко на той час мешкали .

В 1982-му американець Норман Мейєр узяв у заручники пам'ятник Джорджу Вашингтону.

 Майєр вимагав  покласти кінець гонці ядерних озброєнь і погрожував  підірвати пам'ятник вибухівкою, закладеною в мікроавтобусі, якщо його вимога не буде виконана.  Через 10 годин Мейєра застрелив поліцейський снайпер, а машина виявилася порожньою.

1991-й - у Віскулях (Біловезька пуща) президенти України Леонід Кравчук, РРФСР - Борис Єльцин і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали документи про розпад СРСР і створення СНД.

2004 рік – Верховна Рада України проголосувала за "великий пакет" - внесення змін до Конституції, зміни Конституції в частині місцевого самоврядування) та закон "Про особливості застосування закону України "Про вибори Президента України» при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року".

 "За" проголосували 402 депутати, "ротии" - 21, не голосували – 19.  Президент Кучма підписав закони просто в сесійній залі ВР. Трохи раніше він заявив, що Генпрокурор Васильєв подав заяву про звільнення.  Також парламент 399 голосами відправив у відставку Центральну виборчу комісію на чолі із Сергієм Ківаловим і затвердив новий склад ЦВК, головою якого згодом був обраний колишній заступник Ківалова Ярослав Давидович.

Народилися:

1844 рік  - Еміль Рейно, французький винахідник, художник і популяризатор науки, предтеча анімаційного кіно.

Спершу був асистентом паризького фотографа-портретиста - ретушував фотографії. У 1876 р., взявши за основу зоотроп, який дозволяв розглядати рухомі картинки через видошукач, Рейно вдосконалив його, з'єднавши з чарівним ліхтарем. Це дозволяло насолодитися видовищем вже не одному глядачеві, а багатьом одночасно. Рейно першим синхронізував зображення і звук, сконструював праксиноскоп - оптичний прилад, який дозволяє бачити послідовність із кількох малюнків як плавний рух; уперше застосував деякі прийоми, які стали основою технології мультиплікації (зокрема, роздільне малювання персонажів і декорацій).  Поява кінематографу завдала Рейно нищівного удару: рукотворні стрічки не могли конкурувати з більш швидкими у виробництві і дешевшими кінофільмами. У відчаї винахідник розбив свій апарат і утопив його в Сені разом зі стрічками. Вціліли лише дві з них: "Бідний П'єр» та «Навколо кабіни".

1882 року  - Григорій Шерстюк, український мовознавець, педагог, журналіст, видавець, громадський діяч.

Засновник першого українського педагогічного видавництва "Український вчитель", першого українського педагогічного журналу "Світло" (його редактор). Співробітник періодичних видань "Рідний край" у Полтаві і "Рада" в Києві. Автор підручників з української мови для шкіл, науково-популярних книг для дітей, педагогічних статей тощо.

В 1927 році  - Микола Манойло, український оперний співак (баритон) та вокальний педагог, громадський діяч, народний артист СРСР і УРСР.

Майже тридцять років був солістом Харківського театру опери й балету, виконавши за цей час більше 30 провідних партій. Дуже вимогливий до себе, Манойло зійшов зі сцени задовго до того, як голос із віком почав тьмяніти.

1929 рік  - Клара Румянова, радянська артистка кіно, відома за озвучення персонажів мультфільмів ("Чебурашка", заєць у "Ну, постривай!).

Грала невеликі ролі у фільмах "Вони були першими”, "Вони не пройдуть”, "12 стільців”, "Чарівний голос Джельсоміно”  Заслужена артистка РРФСР.

1934 року народилася   Аліса Фрейндліх, російська і радянська акторка театру й кіно. ("Службовий роман", "Д'Артаньян і три мушкетери", "Сталкер", "Жорстокий романс"), народна артистка РРФСР і СРСР, лауреатка чотирьох Держпремій РРФСР і Росії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2848
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація