8 листопада пориньте у лавину цікавинок історії.
У 1602-му в університеті Оксфорда відкрита знаменита бібліотека Бодлейан.
1789-го американка Елія Крейг із містечка Бурбон (штат Кентуккі) вперше приготувала різновид віскі, яке сьогодні називають просто "бурбон".
1793-й рік – у Парижі для публіки відкрився Лувр.
В 1867 році оперою Олексія Верстовського "Аскольдова могила" розпочав свій перший сезон постійний оперний театр у Києві (нині — Національна опера України).
1895 року німець Вільгельм Рентген відкрив ікс-промені, названі його ім'ям.
1923-го - "пивний путч" у Мюнхені: спроба захоплення державної влади, здійснена Німецькою націонал-соціалістичною робітничою партією, одним з активістів якої був Адольф Гітлер.
У цей же день в інших містах, незалежно від НСДАП, але теж із метою захоплення влади, виступила Комуністична партія Німеччини.
Обидві спроби путчу (за даними з деяких джерел - спільна спроба коричневих і червоних) були придушені військами. Гітлер потрапив у в'язницю (замок Ландсберг), де прийшов до ідеї про неможливість взяття влади в Німеччині насильницьким шляхом і написав "Майн кампф".
В 1950 році у небі Кореї відбувся перший в історії бій між реактивними літаками.
У першому двобої зійшлися вісім північнокорейських МіГ-15, пілотованих, очевидно, китайськими льотчиками, і 15 ООНівських, фактично - американських, F-86 "Сейбр". Першу перемогу, за американським даними, здобув лейтенант ВПС США Рассел Браун. Незабаром у бій на стороні Північної Кореї вступили радянські льотчики. Загалом кращим льотчиком-винищувачем Корейської війни став росіянин Микола Сутягін, який протягом півроку збив 21 літак, у том числі 19 реактивних.
1961 року в СРСР вийшов в ефір перший випуск програми КВН ("Клуб веселих і кмітливих").
Першими в студії з'явилися команди Інституту іноземних мов та Московcького інженерно-будівельного інституту (перший чемпіон). Командам дозволялося мати 11 гравців та двох запасних, вони виходили на сцену під футбольний марш. Перші матчі мали характер вікторин, у яких слід було продемонструвати свою ерудицію, відповідаючи на запитання та виконуючи поставленні завдання. Дія відбувалася в прямому ефірі (це була остання передача дня) і становила собою суцільну імпровізацію. Авторами ідеї такої передачі стали лікар Альберт Аксельрод, інженер Володимир Яковлєв і журналіст Сергій Муратов. Першими ведучими КВН були студенти ВДІКу Елем Климов, Олександр Белявський, кіноакторки Наталія Защипіна і Наталія Фатєєва. Олександр Масляков поруч зі Світланою Жильцовою з'явиться на сцені лише через три роки.
У 2000 році дружина президента США Хілларі Клінтон впевнено перемогла на сенатських виборах у штаті Нью-Йорк. Вона стала першою в історії "першою леді", яка, покинувши Білий дім, зайняла виборну посаду в американському Сенаті.
Народилися:
У 1656-му - Едмонд Галлей, англійський астроном і геофізік. Відомий насамперед своїм значенням для корінного перелому в уявленні людства про комети.
Галлей розрахував орбіти конкретних комет, які раніше вважалися "одноразовими мандрівниками" біля Землі, і здобув світову славу, коли на межі 1758-1759 років – тобто в передбачений Галлеєм час – повернулася комета, котра вже пролітала біля нашої планети у 1682 році. Ця комета в наші дні носить ім'я Галлея. Також цей астроном запропонував якісно- новий метод визначення відстані до Сонця, тобто астрономічної одиниці.
1802-го - Бен Холл, англійський міністр праці, на честь якого названий лондонський годинник Біг Бен.
У 1877 році народився Алексій І (Сергій Симанський), російський священнослужитель, патріарх РПЦ Московського Патріархату у 1945-1970 роках.
1900-й рік - Маргарет Мітчелл, американська письменниця, авторка роману "Віднесені вітром".
У 1935-му народився Ален Делон, французький актор кіно й театру, режисер, продюсер, сценарист, кінозірка і секс-символ 1960-1980-х років.
Офіцер ордена Почесного легіону. Лауреат премії «Сезар» за кращу чоловічу роль у картині "Наша історія". Найбільшу популярність здобув у 1960-х після фільмів "На яскравому сонці", "Рокко та його брати", "Леопард", "Затемнення", "Чорний тюльпан", "егеран-43", "Невгамовний"…
В 1949 році - Володимир Веремєєв, український футболіст.
Напівзахисник, із київським "Динамо" - володар Кубка кубків і Суперкубка УЄФА, семиразовий чемпіон СРСР, бронзовий призер Олімпіади-1978. Начальник "Динамо" у 1985- 1991 роках. Був головним тренером збірних ОАЕ і Кувейту, багаторічний тренер-консультант збірної України.
І в 1960 році народився Олег Меньшиков, російський актор театру й кіно.
Серед найвідоміших фільмів - "Моонзунд", "Стомлені сонцем", "Кавказький бранець", "Сибірський цирульник", "Статський радник", "Золоте теля").