День в Історії. 24 листопада

Будьте ближче до пізнавального та захоплюючого світу Історії…

1859- рік - У Великобританії вийшла друком книга "Походження видів шляхом природного відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя" англійського натураліста Чарльза Дарвіна, в котрій була викладена наукова теорія еволюції.

Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день. На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною і в знак пошани наукових здобутків вченого він був похований у Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.

1874 року американський фермер Джозеф Гліден отримав патент на колючий дріт.

Першочергове призначення якого було обгородження пасовиськ для недопущення втечі худоби і забрідання тварин на сусідські ділянки. З цим винаходом пов'язаний початок боротьби за земельні наділи на Заході США, котра часто переростала у збройні сутички і фактично стала першопричиною кінця ери ковбоїв.

1969-й — Договір про непоширення ядерної зброї ратифікований у США та СРСР (президент США Річард Ніксон підписав відповідний законопроект, договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР).

У 1971 році - Ден Купер, одягнутий в чорний костюм, білу сорочку, чорну краватку і з чорними окулярами на обличчі зайняв місце пасажира в літаку, що взяв старт з аеропорту міста Портленд, штат Орегон. Через декілька хвилин він показав стюарду щось, що було схожим на бомбу, і зажадав 200 тисяч доларів, чотири парашути і зауважив, що не розуміє жартів.

Літак було посаджено в Сіетлі, де власті виконали вимоги Купера і евакуювали більшість пасажирів, після чого Купер наказав підняти літак в повітря і летіти в бік Мексики на невеликій висоті. Пролітаючи на висоті 3 кілометри над горами в південно-західній частині штату, Купер стрибнув з літка з парашутом. Після цього його ніхто не бачив і досі залишається загадкою чи вижив він, адже в момент стрибка за бортом була від'ємна температура, а сила вітру становила до 160 км/год. Лише в 1980 році на півночі штату восьмилітній хлопчик відкопав у піску на березі ріки Колумбія пакет з 5880 поміченими поліцією доларами, виданими Куперу в якості викупу.

У 2004-му — Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича.

Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ «не відповідає волевиявленню українського народу». Не підписали протокол троє членів ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.

Народилися…

У 1729 році Олександр Суворов, російський полководець, фельдмаршал

Один із засновників російської військової справи, генералісимус російських наземних та морських сил, генерал-фельдмаршал австрійських та сардинських військ, кавалер всіх російських та багатьох іноземних військових орденів. За все життя не зазнав жодної прямої поразки.

1871 рокуМикола Вороний, український поет.

Актор трупи М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших, Згодом залишив сцену і служив в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М. Садовського, викладав у театральній школі. Вороний був одним із засновників Української Центральної ради. У 1917 році один із засновників і режисерів Українського національного театру. Потім емігрував за кордон. Жив у Варшаві. Після повернення в Україну (1926 р.) вів педагогічну і театрознавчу діяльність. Викладав у Харківському музично-драматичному інституті, згодом у Києві у Всеукраїнському фото кіноуправлінні..

В 1941-му народився Олександр Масляков, російський шоу-мен, ведучий телевізійного Клубу веселих і винахідливих (КВН).

1954 рік - Емір Кустуріца,  боснійський музикант (група Zabranjeno Pusenje), кінорежисер.

Двічі лауреат "Пальмової гілки" Каннського кінофестивалю (Батько у відрядженні Андеграунд, Білий кіт - чорний кіт, Арізонський сон, Час циганів, Ти пам'ятаєш Доллі Белл? "Титанік").

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: