День в Історії. 27 листопада

Чи відомо Вам, що до 1744 року вода кипіла при 0 градусів, а лід плавився тільки після 100 градусів за Цельсієм?

В 1095 році на соборі в Клермоні папа Урбан II закликав до хрестового походу проти сельджуків, які захопили Святу землю і шляхи паломництва в Малій Азії.

До 1096 року було зібране багатотисячне ополчення, переважно з селян і бідних рицарів Північної і Центральної Європи, котре не мало ні коней, ні запасів продовольства і влаштовувало по дорозі на Схід жорстокі єврейські погроми, розбоєм здобуваючи собі провіант. Більша його частина була перебита ще в Європі, а решта загинула в Малій Азії від рук сельджуків. Слід за бідняками в Святу землю направилось зібране по всій Європі рицарське військо, котре очолили імениті сеньйори, в тому числі брати французького і англійського королів. В 1097 році воно з'єднались в Константинополі з візантійською армією, і влітку 1099 року воїни Хрестові взяли штурмом Єрусалим, де заснували головну державу хрестоносців - Єрусалимське королівство, першим правителем котрого став герцог Нижньої Лотарінгії Готфрід Бульонський, який взяв собі титул "заступника Гроба Господнього".

1895 рік — Альфред Нобель підписав свій заповіт, по якому його майно поступає до фонду Нобелівскої премії.

1971 року Радянська космічна станція "Марс-2" досягла планети, але спеціальний посадковий модуль розбився об її поверхню, ставши, однак, першим предметом з Землі, що досягнув Марса.

В 1992 році  у  Відні, пожежа охопила палац Хофбург.

Від вогню постраждали Великий і Малий зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, два гобелени 18 ст., але пожежним вдалося врятувати сам палац і сусідні Національну бібліотеку та Іспанську школу верхової їзди з 69-а дорогими породистими кіньми.

Сьогодні маємо чимало відомих іменинників…

У 1701-му Андерс Цельсій, шведський астроном, геолог і метеоролог.

Андерс Цельсій є широковідомим сьогодні завдяки термометру зі стоградусною шкалою, який отримав його ім‘я (термометр зі шкалою Цельсія або термометр Цельсія) і використовується в більшості країн світу. Сам Цельсій називав його «прикрасою» або приладом, що дозволяє побачити «якою мірою теплішає чи холоднішає в кімнаті». Спершу Цельсій визначив точку кипіння води як нуль градусів, а точку танення криги як 100 градусів. Після смерті Цельсія у 1744 році шкалу перевернув М. Штремер (відтоді 0 градусів - температура плавлення льоду, а 100 - кипіння води).

1863 року Ольга Кобилянська, видатна українська письменниця, активна діячка жіночого руху Буковини

У 1918-му народився Борис Патон, вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів.

1953 рік Борис Гребенщиков, поет, музикант, лідер групи "Акваріум".

В 1960 році Юлія Тимошенко, політик та державний діяч, прем'єр-міністр України.

Ю. Тимошенко - 15-й та 18-й прем'єр-міністр України (у 2005 році і з 18 грудня 2007 року), лідер партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина" та однойменного блоку Кандидат економічних наук. Перша жінка прем'єр-міністр в історії незалежної України. Брала активну участь у Помаранчевій революції. За версією американського журналу Форбс у 2005 році визнана однією з трьох найпливовіших жінок у світі.

1963-й - Володимир Машков, російський кіноактор (Любов на острові смерті, Катя Ізмайлова, Ліміта, Американська дочка, Злодій, Мама, Російський бунт, Американська рапсодія), режисер (Сирота казанська).

В 1973 році народився Брюс Лі, китайський та американський кіноактор, майстер бойових мистецтв, інструктор і актор бойового кіно.

Один з найвпливовіших митців бойового жанру 20-го сторіччя. Всього знявся в 36 фільмах. Він чудово володів своїм тілом, хоча і не був наділений від природи хорошим здоров’ям, але розвинув у собі такі властивості, як надзвичайна швидкість рухів та координація. Брюс став легендою бойових мистецтв — багато бійців часто наслідували його в кіно і на телебаченні. Про життя і творчість Брюса в світі було знято близько 30 фільмів.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: