День в Історії. 4 грудня

Історія вчить нас, що висоти в житті потрібно підкорювати так, як це робив Сергій Бубка у спорті.

Сьогодні велике християнське Богородичне свято — Введення в Храм Пресвятої Богородиці.

Батьки Пречистої Діви Марії. святі Іоаким і Анна, будучи бездітними, довго молилися давши обіцянку, що як у них з’явиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові в Єрусалимський храм. Бог вислухав їхні молитви, змилуввся, і дав їм донечку. А коли їй було три роки, то батьки привели її до храму і віддали в руки первосвященику Захарію. Тут Пресвята Богородиця перебувала 11 років, доки не була заручена зі святим Іосифом.

1674 року — Французькі єзуїти заснували місто Чикаго (тепер США).

Місто розташоване на березі озера Мічиган; друге за величиною в США, важливий промисловий, торговельний і культурний центр Середнього Заходу. 3 млн населення в самому місті, 7,1 млн в метрополії Чикаго. Це місто є центром агломерації Чикаго, яку населяють більше, ніж 9,7 мільйонів людей в Іллінойсі, Індіані та Вісконсині. Це третя за населенням агломераційна зона в Сполучених Штатах Америки.  Етимологічно, слово "Чикаго" означало "смугастий скунс" і відносилося до дикого порею чи запаху цибулі метафорично. Спочатку цим словом називали лише річку, а згодом уся місцевість навколо отримала цю назву.

1791 року вийшов перший номер найстарішої недільної газети Британії Observer.

1918-го Президент США Вудро Вільсон відплив до Європи для участі у Версальській мирній конференції. Це перший випадок, коли найвища посадова особа Штатів виїхала за межі країни.

1939-й — указом Президії Верховної Ради СРСР у складі України були створені Львівська, Дрогобицька, Станіславська, Тернопільська, Волинська, та Рівненська області.

У 1971-му американська компанія General Motors відкликала з продажу 6 700 000 автомобілів, в котрих був критичний дефект в конструкції двигуна. Це найбільша у світі добровільна саморекламація виробу.

1935 року компанії Netscape і Sun у співробітництві ще з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript, призначеної для перетворення традиційних статичних вебсторінок в динамічні інтерактивні документи, здатні більш повно задовільнити інтереси користувачів інтернету.

У 1996 році з мису Канаверал (штат Флорида) запущено автоматичну космічну станцію "Mars Pathfinder".

4 червня 1997 року, після подолання майже 500 мільйонів кілометрів, "Mars Pathfinder"доставила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського грунту.

В цей день народилися...

У 1875 році Райнер Марія Рільке, австрійський поет, письменник, філософ (Сонети до Орфея, Мальте, Часослов, Книга картин).

1878-го Олександр Олесь, український письменник.

Визначальним фактом у житті Олександра Олеся стала поїздка на відкриття памятника Котляревькому в Потаві. В цй час він знайомиться з Грінченком, Коцюбинським, Лесею Українкою.
Влітку, під час поїздки до Криму Олесь уклав першу, найвідомішу книгу "З журбою радість обнялась".

1922 рік Жерар Філіп, французький кіноактор (Фанфан-тюльпан, Пармська обитель, Великі маневри).

У 1928-му Джеймс Ловелл, американський астронавт перша людина, яка облетіла Місяць.

У 1963 році народився Сергій Бубка, видатний український спортсмен (стрибки з жердиною), олімпійський чемпіон (1988 рік), шестиразовий чемпіон світу (єдиний спортсмен, кому це вдавалось зробити шість разів підряд), 35-разовий рекордсмен світу.

Крім спортивної кар'єри пану Бубці вдалося зробити й кар'єру політичну. У травні 2002 року Бубку було обрано Народним депутатом України 4-го скликання від блоку "За Єдину Україну!". Сергій Назарович займав 12 місце у виборчому списку. У червні 2002 року він став членом фракції "Регіони України".
Сергій Бубка є Президентом спортивного клубу ім. С.Бубки (Донецьк), членом Міжнародного Олімпійського Комітету з грудня 1999-го організатором щорічного міжнародного турніру «Зірки жердини» (Донецьк).
23 червня 2005 став президентом Національного олімпійського комітету. (НОК) України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: