День в Історії. 7 грудня

Чи знаєте Ви, що протримавши книгу вдома, взяту з бібліотеки більше 145 років, маєте шанс потрапити до Книги рекордів Гіннесса.

Незабудьте сьогодні привітати Катерин з іменинами!

У 1678 року Луї Геннепін відкрив Ніагарський водоспад.

Ніагарський водоспад — назва трьох водоспадів на річці Ніагарі,. Ніагарські водоспади — це водоспад «Підкова», "Американський водоспад", і водоспад "Фата́" Хоча перепад висот і не дуже великий, водоспади дуже широкі, і по об'єму води, яка через нього проходить, Ніагарський водоспад — найпотужніший у Північній Америці.
Висота водоспадів складає 53 метри. Підніжжя Американського водоспаду заступає нагромадження каменів, через це його видима висота — тільки 21 метр. Ширина Американського водоспаду — 323 метри, водоспада "Підкова" — 792 метри. Об'єм води, яка падає, досягає 5720 м3/с.

1784 року запатентований перший гвинт.

В 1926-му запатентований газовий рефрижератор.

1968 - го в США встановлений рекорд тривалості здачі книги в бібліотеку.

Р. Додд повернув книгу, узяту його дідом ще у 1823 році. Виходить, що книга лежала вдома 145! років

В 1982 році у Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосована страта смертельною ін'єкцією.

1997 рік — в Іркутську вантажний літак "Руслан" упав на житловий будинок, 422 людей загинули.

Сьогодні народилися…

1598 рокуЛоренцо Берніні, італійський скульптор, художник, архітектор.

Головне творіння Берніні — грандіозний ансамбль площі святого Петра (1657-63). Овальна площа з двома фонтанами і обеліском охоплена могутніми 4-рядними колонадами, владно організуючими простір, і перетворена на величезний атрій перед собором, до якого веде урочистий багатоступінчатий підйом. Прямолінійні ділянки колонад, що примикають до собору під гострим кутом, створюють ефект зорового збільшення висоти фасаду при погляді на собор здалека.

В 1822 рокуЛуї Пастер, французький хімік і біолог, засновник мікробіології.

Пастер відкрив мікробіологічну суть бродіння і багатьох хвороб людини, став одним з основоположників мікробіології та імунології. Його роботи в області будови кристалів і явища поляризації лягли в основу стереохімії. Також Пастер поставив крапку в багатовіковій суперечці про самозародження деяких форм життя, досвідченим шляхом довівши неможливість цього (див. Зародження життя на Землі). Його ім'я широко відоме в ненаукових кругах завдяки створеній ним і названою пізніше в його честь технології пастеризації.

1889 року Габріель Марцел, французький філософ-екзистенціаліст.

В 1903-муЛейпунський Олександр, фізик .
У 1910 році народилася Фурцева Катерина, міністр культури СРСР (1961—74 роки).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: