Історичні події та факти 3 січня.

Сьогодні почалося будівництво Бруклінського мосту, отриманий патент на соломинку для коктейлів, та були вироблені перші у світі електронні годинники.

1850-й - інсценування страти учасників гуртка Михайла Буташевича-Петрашевського.

21 петрашевець, включно з Федором Достоєвським, у листопаді були засуджені до розстрілу. На Семеновському плацу їм зачитали вирок. Над головами засуджених переламали шпаги, що означало позбавлення їх дворянського достоїнства. В останній момент перед розстрілом до місця страти під'їхав флігель-ад'ютант царя, Ростовцев, який зачитав рішення Миколи I про заміну страти на каторжні роботи і заслання.
Для Достоєвського покарання замінили 4-річною каторгою з позбавленням усіх прав і наступною здачею в солдати.
Ці десять страшних хвилин письменник описав у романі "Ідіот".

1870 рік – у Нью-Йорку почалося будівництво Бруклінського мосту.

1888-го у Вашингтоні власник фабрики з виробництва паперових цигаркових мундштуків Марвін Стоун отримав патент на соломинку для коктейлів (тоді соломинки виготовляли з паперу).

У 1957-му компанія "Гамільтон" виробила перші у світі електронні годинники.

В 1958 році Аляска стала 49-м штатом США.

Сьогодні народилися…

У 1892-му  - Джон Рональд Руел Толкін, англійський письменник, лінгвіст, філолог, класик жанру фентезі.

Автор всесвітньо відомої трилогії «Володар перснів» та багатьох інших популярних творів у цьому жанрі
Був оксфордським професором англосаксонської мови, англійської мови та літератури, ортодоксальним католиком.

1906 року народився  Олексій (Андрій) Стаханов, донбаський шахтар - зачинатель масового руху новаторів виробництва в Радянському Союзі (уродженець Орловської області).

У серпні-вересні 1935 року він двічі бив світовий рекорд, добувши за зміну 207 тонн вугілля замість нормативних 7 тонн (насправді роботу на шахті «Центральна-Ірміно» в Кадіївці забезпечувала ціла бригада, яка виконувала справи, що раніше входили до кола обов’язків самого забійника). Відтак «стахановським» назвали рух за підвищення продуктивності праці, що розгорнувся по всій країні, а самому героєві, котрий мав за спиною лише три класи сільської школи, дісталися квартира в Москві, персональна машина, місця в президії всіх з'їздів.
Відтак Стаханов, перейменований Сталіним з Андрія в Олексія, пустився берега й спився. В останні роки жив як бомж і помер у психіатричній лікарні після інсульту.

1939 року народився Боббі Халл, визначний канадський хокеїст на прізвисько „Золота ракета.

За кар'єру в НХЛ закинув 610 шайб. Відрізнявся найпотужнішим кидком в НХЛ: шайба, пущена Халлом, встановила рекорд ліги - 128 миль на годину.

1942-й - Анатолій Погрібній, український літературознавець, літературний критик, громадський діяч, публіцист, письменник, академік, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

1948 рік - Володимир Стеклов, російський актор театру й кіно, художній керівник театру "Художня школа", народний артист Росії.

Серед ролей - прапорщик Кантемиров у серіалі „Кадети”.
У 1999-2000 рр. разом з Ольгою Кабо пройшов підготовку до польоту на орбітальну станцію "Мир", але через недостатнє фінансування проекту (зйомки фільму "Тавро Кассандри") в космос не полетів

В 1956 році - Мел Гібсон, австрало-американський кіноактор, режисер, сценарист і продюсер. Його найкращий фільм "Хоробре серце"  був номінований на "Оскар"  у десяти номінаціях і виграв у п'яти.

1969-го народився Міхаель Шумахер, німецький автогонщик, найуспішніший пілот в історії «Формули-1» - семиразовий чемпіон світу.

В 1974-му народився Алессандро Петаккі, італійський шосейний велогонщик, один із найсильніших спринтеров сучасності.

Має в активі чотири перемоги на етапах „Тур де Франс”, 24 перемоги на етапах „Джиро д'Італія” і 19 виграних етапів на „Вуельті”.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: