Останній день року в Історії.

В переддень Нового року був представлений перший в Європі проект будівництва кінної залізниці, відкрито першу міжміську телефонну лінію, а також відбувся перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144.

У 1807-му празький професор-політехнік Франтішек Йозеф Герстнер представив перший в Європі проект будівництва кінної залізниці від Чеське-Будейовіце до Лінца.

Дорогу було збудовано в 1824-32 роках, вже після того, як в Англії між Стоктоном і Дарлінгтоном було введено в дію першу пасажирську залізницю з локомотивом на паровій тязі.

1898 року було відкрито першу міжміську телефонну лінію Москву - Петербург.

В 1942 році відбувся "Бій у Баренцевому морі" або "Новорічний бій" між британськими кораблями, що входили до складу арктичного конвою JW-51B і німецькими рейдерами.

Слабкіші англійські сили (2 крейсера, 5 есмінців і кілька легкоозброєних судів) змогли відігнати німецьку ескадру (1 лінкор, 1 важкий крейсер, 6 есмінців). У результаті цього Адольф Гітлер відправив у відставку адмірала Редера.

1968 рік - перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144.

Це сталось за декілька місяців до першого польоту англо-французького літака Concorde, на який Ту-144 був вражаюче схожий. Зроблений за краденою констуркторською документацією, наспіх, з єдиною метою випередити Захід, Ту-144 виявився вкрай невдалим літаком. Він дороблявся протягом наступних п'яти років, однак після катастрофи в червні 1973 на Паризькому авіашоу в Ле-Бурже, що привела до загибелі 9-х людей, жоден його екземпляр так і не був куплений жодною з авіакомпаній. На внутрішніх лініях в СРСР Ту-144 виконав лише близько ста польотів і після ряду авіакатастроф був знятий з виробництва.

1989-й — у Києві відкрито першу ділянку довжиною 1,9 км третьої, Сирецько-Печерської лінії київського метрополітену, з трьома станціями: "Золоті ворота", "Палац спорту", "Мечникова" (нині "Кловська").

1999-го Борис Єльцин іде у відставку з поста Президента Російської Федерації. Виконуючим обов'язку президента призначений Володимир Путін.

Вперше за 400-літню історію Росії її правитель добровільно і в повній відповідності до закону склав з себе владні повноваження.

В останній день року народилися…

1877 рік Гнат Хоткевич, український письменник, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політітичний діяч.

Найвизначнішим досягненням прозової творчості Хоткевича стала романтична повість з гуцульського життя "Камінна душа".
На еміграції в Галичині заснував у с. Красноїля (тепер Івано-Франківської області) Гуцульський театр. Хоткевич є автором близько 600 музичних творів — романсів, хорів, струнних квартетів, творів великого формату для бандури та оркестру банду. В 1909 році у Львові ним видано перший підручник гри на бандурі.

У 1880 році Джордж Маршалл, американський генерал, голова об'єднаного штабу союзників у роки 2-ї Світової війни, держсекретар США; розробив програму економічного відродження післявоєнної Європи ("план Маршалла").

1937 року Ентоні Хопкінс, валлійський актор, лауреат премії "Оскар" (Мовчання ягнят, Диявол і Деніель Уебстер, Червоний дракон, Ганнібал, Місія неможлива 2, Інстинкт, Маска Зорро, Легенди осені, Дракула).

В 1965-му народився Віктор Павлік, український співак
Капітан футбольної команди зірок української естради, володіє турецькою мовою.

Під керівництвом Віктора Павліка група популярних естрадних виконавців у серпні 2004 року виграла в програмі "Форт Буайар!"  і передала всі кошти в Спілку письменників України для підтримки молодих талантів. Кошти, здобуті другою командою, були передані Цурюпинському дитячому будинку для тяжкохворих дітей
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: