Перебіг подій в Історії 5 лютого.

Сьогодні Ви дізнаєтеся, якими були перші світлофори, звідки почали передавати сигнали точного часу, та кому спало на думку зробити електричне освітлення Ейфелевої вежі.

1803 рік — реорганізація системи освіти в Росії (створення навчальних округів, а також 4 типів навчальних закладів: шкіл, гімназій, ліцеїв і університетів).

1924 року радіо ВВС почало передавати з Ґрінвіцької обсерваторії сигнали точного часу.

1952-го Нью-Йорк став першим містом світу, де стали застосовувати трикольорові світлофори.

Перший світлофор був встановлений 10 грудня 1868 року в Лондоні, біля будівлі Британського Парламенту, задовго до розповсюдження автомобілів. Його винахідник — Дж. П. Найт — був фахівцем із залізничних семафорів і його винахід управлявся вручну і мав два семафорних крила. Підняті горизонтально, вони означали сигнал «стоп», а опущені під кутом в 45° — рух з обережністю. У темний час доби використовувався газовий ліхтар, що обертався, за допомогою нього відповідно подавалися сигнали червоного і зеленого кольорів. Перша автоматична система світлофорів з перемиканням без безпосередньої участі людини була розроблена і запатентована в 1910 році Ернстом Сирріном з Чикаго. Його світлофор використовував написи "Stop" і "Proceed", але не підсвічувався.
Винахідником першого електричного світлофора мабуть може вважатися Лестер Вайр з Солт-Лейк-Сіті). У 1912 році він розробив (але не запатентував) світлофор з двома круглими електричними сигналами (червоного і зеленого кольору).

1953-й — у нью-йоркському Roxy Theatre пройшла прем'єра діснеєвського фільму "Пітер Пен".

Сьогодні це класика, а в той час фільм отримав вкрай неоднозначні відгуки глядачів і критиків.

В 1999-му Майк Тайсон, колишній чемпіон світу з боксу серед професіоналів, одержав рік тюрми за побиття двох людей, машина котрих зіткнулася з автомобілем Тайсона. Тайсон відсидів лише три з половиною місяці.

Цього дня народилися…

У 1840-му Джон Бойд Данлоп, шотландський лікар-ветеринар, винахідник перших пневматичних гумових скатів (1888 рік).

1878 року Андре-Густав Сітроен, французький інженер, промисловець, засновник автомобілебудівної компанії "Сітроен" (1919 рік).

1919 року фірма "Сітроен" випустила свій перший автомобіль, який блискавично завоював ринок, завдяки насамперед своїй низькій, порівняно з іншими, ціні. Власниками його стали десятки тисяч представників так званого "середнього класу".
1929 року підприємства Сітроена випускали близько 100 тисяч автомашин на рік — перше місце у Європі. Вінцем зусиль підприємця стало електричне освітлення символу Парижа Ейфелевої вежі, з використанням прізвища — Сітроен.
На жаль, європейська економічна криза 30-х років 20 століття зупинила успішний автобізнес знаменитого підприємця. Банкрутство фірми її засновник не пережив, хоча його ім'я й увічнене в історії. Парижани й нині люблять відпочивати в парку Андре Сітроена.

1948 рік - Свен Горан Ерікссон, шведський футбольний тренер ("Лаціо" Рим, збірна Англії).
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: