Перший день лютого в Історії.

Останній місяць зими, та найкоротший місяць року приніс Світовій історії наступні подіїї:

1715 рік – за наказом російського імператора Петра І у Санкт-Петербурзі заснована Кунсткамера (нині - Музей антропології й етнографії ім. Петра Великого Російської академії наук).

Петро I під час «великого посольства» в 1697—1698 роках оглядав великі успішні міста Голландії та Англії, і побачив кабінети "кунштів", тобто рідкісних видів, чудес.
Повернувшись до Росії. Петро зайнявся облаштуванням російського «кабінету рідкостей». Дав розпорядження перенести столицю Росії із Москви до Петербурга. Вся колекція була розміщена в палаці. Приміщення було названо на німецький маневр «Куншткамерою», тобто "кабінетом рідкісних видів".

У 1893-му Томас Едісон відкрив Кінетоскопічний театр "Чорна Марія" – першу у світі кіностудію

1918 року патріарх Тихон піддав анафемі радянську владу.

1931-й - у Москві відбулося урочисте відкриття та перший знімальній день Центральної фабрики "Союзкіно" (тепер кіностудія "Мосфільм").

В часи Радянського Союзу на кіностудії "Мосфільм" було знято більше, ніж 2500 різних картин, багато з яких ввійшло у золотий фонд світового кіно, завоювало чисельні нагороди і номінації на різних кіноконкурсах.
Емблема кіностудії "Мосфільм" — скульптура «Робочий і колгоспниця» з’явилася вперше у фільмі "Весна»"1947 року режисера Григорія Александрова.

У 1951 році відбулося третє випробування атомної бомби на полігоні в Неваді стало першим ядерним вибухом, який був показаний по телебаченню.

В 1953-му хвилі Північного моря розмили 50 основних дамб Голландії, загинуло 1835 людей, 43 тисячі споруд були частково або повністю зруйновані.

1958 рік - Єгипет і Сірія утворили Об'єднану Арабську Республіку

2009-го відбулася урочиста інтронізація Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

В перший день лютого народилися…

У 1897 році - Євген Маланюк, визначний український поет (класик, симфоніст, державник), культуролог, літературний критик.

Творча спадщина: збірки "Стилет і стилос" (Польща, 1925), "Гербарій" (Гамбург, 1926), "Земля й залізо" (Париж, 1930)"Остання весна" (Нью-Йорк, 1959), "Серпень" (Нью-Йорк, 1964)…

1931 року народився Борис Єльцин, радянський партійний і російський політичний та державний діяч, перший президент Росії (1991-1999 роки).

Один з організаторів опору діям ГКЧП у 1991 році, радикальний реформатор суспільно-політичного та економічного устрою Росії. Відомий своїми рішеннями про заборону КПРС, курсом на відмову від соціалізму, рішеннями про розпуск Верховної Ради і про штурм Білого дому із застосуванням бронетехніки в 1993-му, про початок воєнної кампанії в Чечні в 1994 році і її завершення в 1996-му.

В 1942-му - Лев Лещенко, російський і радянський естрадний співак,. Особливий імпульс популярності співакові принесла пісня Харитонова і Тухманова "День Победы", виконана Лещенком уперше в рік 30-річчя Перемоги. Інші шлягери: "Старый клен", "Нам не жить друг без друга", "Соловьиная роща""Ни минуты покоя", "Родная Земля", "До свиданья, Москва", "Родительский дом" та інші.

1958-го - Віра Ульянченко, українська політична діячка й управлінець, глава Київської обласної державної адміністрації (з 2006 року), член НСНУ.

1965-й - Вадим Писарєв, український балерун, народний артист України, художній керівник Донецького академічного державного театру опери та балету імені Солов'яненка.

Засновник і директор міжнародного фестивалю «Зірки світового балету», засновник і керівник школи хореографічної майстерності в Донецьку.
Лауреат численних премій, конкурсів і нагород, "Кращий танцівник світу" (1995 рік, приз ЮНЕСКО).

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: