Події Історії 25 жовтня

Знайте більше про цей день в історії, разом з ТСН

1839-й рік — у Манчестері виданий перший у світі залізничний розклад.

1897-й — перший футбольний матч зіграний у Росії.
1902-го від виверження вулкану Санта-Марія (Гватемала) загинуло близько шести тисяч чоловік.

У 1929-му курс проданих напередодні на Нью-йоркській біржі 13 мільйонів акцій впав на 90 %, що викликало паніку у Нью-Йорку та інших містах світу. Цей день увійшов у історію як "чорна п'ятниця"  і став початком економічної кризи, що охопила розвинуті західні держави.

Причиною кризи стала невідповідність між крупномасштабним розширенням виробництва і купівельною спроможністю населення. Хоча після обвального падіння біржового курсу банки і компанії намагались стабілізувати ситуацію шляхом випуску нових акцій, 29 жовтня обвал став незворотнім і привів до банкрутства тисяч підприємств, банків, падіння цін на пшеницю, зростання податків на імпорт і, як результат, різкого падіння світової торгівлі. Для Європи криза стала ще тяжчою із-за замороження всіх американських кредитів, що привело в ряді країн до фінансової та політичної нестабільності.

У 1938 році була створена Спілка українських художників.

1955 року у місті Менсфілд, штат Огайо, американська компанія Tappan Company вперше продемонструвала мікрохвильову піч.

Новий побутовий пристрій вартістю 1200 доларів давав змогу за 22 секунди приготувати яєшню і за 90 секунд - біфштекс.

1960-й у Нью-Йорку до продажу надійшов перший у світі електронний годинник компанії Bulova Watch Company, названий Accutron, - у ньому замість пружини і завідного механізму використовувались електронна схема і мініатюрна батарейка.

1999 року - Компанія Intel оголосила про початок промислового виробництва комп'ютерного чіпа Coppermine, котрий був виготовлений по 0.18-мікронній технології і отримав торгову назву Pentium III.

 В  цей день народилися…

У 1820-му Михайло Достоєвський, російський письменник, видавець журналів «Время» і «Эпоха».

1825-го Йоганн Штраус, австрійський композитор, король вальсу.

Старший син Йоганна Штрауса. Організував власний концертний ансамбль, що потім переріс в оркестр і незабаром приніс популярність Штраусу-диригенту й композиторові. Після смерті батька Штраус об'єднав оркестр батька і свій і здійснив концертні поїздки по європейських містах.

1881-й рік Пабло Пікассо, іспанський художник.

Пабло Пікассо лишив по собі понад 80 000 робіт (за іншими підрахунками, що не включають малюнків, ескізів, керамічних творів та незавершених робіт — близько 20 000; досі на різних аукціонах «спливають» невідомі, переважно невеликі роботи Пікассо.
Заповіта Пабло Пікассо по собі не залишив, саме тому претенденти на спадщину митця — два сини і дві дочки Пікассо від різних жінок, його остання офіційна дружина Жаклін Рог та двоє онуків художника — діти найстаршого сина Поля почали довготривалу судову тяганину із залученням 14 адвокатських контор та значної кількості експертів і фахівців. Врешті-решт суперечка за спадщину генільного митця, за пропозицією наймолодшого сина Клода, вирішилась у доволі оригінальний спосіб — її розіграли в лотерею. Найвідомишим спадкоємцем Пабло Пікассо стала його дочка Палома Пікассо — дизайнер і парафумер.

1888-й Берд Річард, американський повітроплавець, який здійснив перший політ над Південним полюсом.

У 1977 році народилася — Серебрянська Катерина, українська гімнастка, абсолютна чемпіонка Олімпіади—96.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: