Події Історії. 3 листопада.

3 листопада був відкритий острів Домініка, Голландський тунель, та розроблений електрокардіограф. Кому ми маємо за все це завдячувати, та які події сталися ще сьогодні, читайте далі…

У 1493 році Христофор Колумб відкрив Домініку.

Христофор Колумб під час своєї другої подорожі до Нового Світу відкрив острів Домініка (Карибський архіпелаг). Згодом на його північному узбережжі було закладено місто Ла-Ізабелла, котре через п'ять років було знищене місцевими племенами Тайно.

1903-го голландський фізіолог В. Ейнтховен розробив електрокардіограф.

1927-й рік — у Нью-Йорку під рікою Гудзон відкритий Голландський тунель — перший у світі підводний тунель для транспорту.

1937-й — у Соловецькому таборі особливого призначення за вироком Трійки розстріляний Лесь Курбас.

У списку «українських буржуазних націоналістів», розстріляних 3 листопада також Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер'ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів, було страчено понад 100 осіб предствників укрїнської інтелігенції - цвіту української нації.

У 1943-му німці розстріляли близько 17 тисяч поляків і євреїв в районі Любліна («Кривава середа»).

1957-й рік — СРСР успішно провів запуск орбітального супутника Спутник. На борту окрім наукового обладнання — собака Лайка.

Москва повідомила, що собака тихо вмерла по 2-х тижнях на орбіті, однак матеріали розкриті у 2002 році говорять, що смерть настала від перепаду температури та шоку по декількох годинах від запуску.

Сьогодні народилися…

1801-й Карл Бедекер, німецький видавець, автор перших путівників.

Його ровесник — Вінченцо Белліні, італійський композитор.

Написав 11 опер. Кращі з них — «Норма», «Сомнамбула», «Пуритани» принесли йому світову славу. В творчості Белліні знайшли відгук боротьба італійського народу проти чужоземного поневолення. Музика композитора пройнята сумом за батьківщиною і мрією про її визволення. Для кращих опер Белліні характерні ліричні й героїчні епізоди.

В 1949-му Голмс Ларрі, англійський боксер, який відібрав титул чемпіона світу в Мухамеда Алі.

1967 рокуМикола Мільчев, український спортсмен.

Мільчев завоював звання олімпійського чемпіона зі стендової стрільби на Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї, набравши 150 очок із 150 можливих і зрівнявшись таким чином зі світовим рекордом.

У 1969-му народився — Олег Твердохліб, український бігун, рекордсмен України в бігу на 400 м з бар'єрами.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: