Події Історії першого дня року

В перший день Нового року вибухова кількість історичних подій та відомих іменинників.

Прийміть найщиріші привітання з Новим роком від команди ТСН. Нехай Новий рік увійде до Вашої оселі добрим і радісним, принесе злагоду і достаток, натхнення на нові вагові здобутки.

1 січня 1788 року заснована у 1785 р. Джоном Уолтером англійська газета "The Daily Universal Register" після 940 випусків перейменована у „The Times”.

1801-го астроном із Палермо Піацці відкрив перший (найбільший) астероїд Церера.

1909-й - у Великій Британії проведені перші виплати пенсій.

В 1919-му - утворена Білоруська РСР.

30 грудня 1918 року у Смоленську відкрилася VI Північно-західна обласна конференція РКП(б), на якій були представлені всі комуністичні організації, розташовані на території Білорусії. Конференція оголосила себе першим з'їздом комуністичної партії більшовиків Білорусії. З'їзд прийняв рішення про проголошення БРСР та затвердив склад Тимчасового революційного робітничо-селянського уряду. 1 січня створений уряд опублікував маніфест про основні засади державного устрою Білорусії.

1944 рік - у ніч на 1 січня по всесоюзному радіо вперше прозвучав державний гімн СРСР на музику Олександра Александрова - "Союз нерушимий". «"нтернаціонал" залишився партійним гімном Всесоюзної комуністичної партії (більшовиків).

1968 року на 1-му телеканалі Центрального телебачення СРСР вийшов перший випуск програми "Час" („Время”)

Наступного року вийшов перший випуск мультфільму "Ну, постривай!".

У 1983 році Arpanet змінила основний протокол з NCP на TCP/IP, що й привело до появи сучасного Інтернету.

1995 року розпочала роботу Світова організація торгівлі.

2002-й - євро введене в обіг у готівкових розрахунках.

1 січня народилися…

У 1752-му Бетсі Росс, американська швачка, яка в 1776 році пошила перший американський прапор - на замовлення трьох членів Континентального конгресу - майбутнього першого президента Джорджа Вашингтона, землевласника Роберта Морріса і полковника Джорджа Росса, дядька її покійного чоловіка.

Замовники через місяць збиралися проголосити незалежність країни й потребували символіки. За переказами, генерал Вашингтон показав Бетсі ескіз прапора, на якому були зображені шестикутні зірки, і саме швачка переконала конгресменів, що зірки слід зробити п'ятикутними.

1848 року Володимир (Священомученик; в миру - Василь Богоявленський), Київський і Галицький православний митрополит у 1915-1918 роках.

Перший мученик часів комуністичного гоніння на церкву в ХХ ст., безвинно розстріляний більшовиками біля стін Києво-Печерської лаври.
Він був єдиним митрополитом РПЦ, який посідав усі три столичні кафедри: Московську, Петербурзьку, і Київську.
Прославлений Російської церквою у лику святих у 1992 році .

1895- рік Едгар Гувер, американський криміналіст, адвокат, державний діяч, засновник ФБР.

Обіймав посаду директора Федерального бюро розслідувань протягом півстоліття – із часу заснування з 1924 року до самої смерті в 1972-му. Гувер пережив на цьому посту Велику депресію, реформи Рузвельта, ІІ Світову війну, перші етапи холодної війни, Корейську і В'єтнамську війни, залишаючись однією з найвпливовіших фігур у США.

1909-го Степан Бандера, визначний український політичний діяч, голова проводу Організації українських націоналістів.

В 1946 році народився Роберто Рівеліно, бразильський футболіст, нападник, відомий за надзвичайно потужним ударом із лівої ноги та майстерними далекими штрафними ударами.

Він винайшов футбольний фінт «elastico» і взагалі був одним із найбільш витончених футболістів світу. Багато фахівців називають його четвертим кращим бразильським гравцем після Пеле, Гаррінчі й Зіко.

1949-й - Борис Тарасюк, український політик і дипломат, міністр закордонних справ України в урядах Валерія Пустовойтенка, Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова та Віктора Януковича.

1960 року народився Олександр Шлапак, український політик і управлінець. З 2007 року - перший заступник голови секретаріату президента України.

1969 - Валерій Хорошковський, український підприємець і управлінець, політичний діяч, медіа-магнат.

У 2002-2004 роках - міністр економіки та з питань європейської інтеграції в уряді Віктора Януковича. З квітня 2004-го - голова наглядової ради АКБ "Укрсоцбанк", з 2005 року - голова наглядової ради каналу «Інтер», у 2006 р. – перший заступник секретаря РНБО, у 2007-2009 роках- голова Державної митної служби України з 2007-го із 2009-го - заступник голови СБУ.
Засновник групи підприємств "Меркс". Молодший партнер Олександра Абрамова і Олександра Фролова у російській холдинговій групі «Євраз», з січня 2006-го - президент металургійної компанії «Євраз груп».
Володіє інформагентством "Українські новини", каналом НТН…

У 1982 році народився Давід Налбандян, аргентинський тенісист вірменського походження, переможець десяти турнірів АТР, у тому числі - Кубка "Мастерз". У 2006 році - третя ракетка світу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: