Події, що сталися в Історії 20 лютого.

Маємо цікаву інформацію для тих, кого захоплює світ Історії…

В 1666 році був заснований Монреаль — одне з найбільших канадських міст .

Острів, на якому розташоване місто, було відкрито французом Жаком Картьє у 1535 році: французький мореплавець назвав гору в центрі острова "Монреаль", на честь короля Франції. Тоді ж на острові вже існувало індіанське селище Ошлага — зараз так зветься один з міських районів Монреаля. Напочатку місто Монреаль носило назву Віль-Марі Місто планувалося як "зразкове християнське поселення", адже головною метою засновників була християнізація індіанців. Проте, незабаром Віль-Марі перетворилося на сучасне поселення.

У 1808 році російський імператор Олександр I оголосив про розрив дипломатичних зв'язків зі Швецією., що фактично означало початок російсько-шведської війни 1808-09 років.

В результаті цієї війни Росія завоювала Фінляндію, котра увійшла до складу імперії на правах Великого князівства.

1872 рік — у США запатентований електричний ліфт .

1877-й — у Великому театрі в Москві відбулася прем'єра балету Петра Чайковського "Лебедине озеро" .

В 1940-му вперше на екранах з'явилася знаменита пара —Том і Джеррі.

Самою ідеєю серіалу є те, що Том майже ніколи не ловить Джеррі. Том перемагає лише у восьми серіях. Усі серії відрізняються великою кількістю мультиплікаційного насильства. Мультфільм-у-мультфільмі «Лоскіт і Дряпання», який ми можемо бачити в мультсеріалі Сімпсони, є прямою пародією на жорстокість Тома і Джері.

1962-й —більш, ніж через 10 місяців після Юрія Гагаріна, Джон Гленн першим з американців здійснив політ у космос - на космічному кораблі "Френдшип-7" він за 4 години 55 хвилин тричі облетів Землю.

Політ "Френдшипа-7" виявився не зовсім вдалим: під час третього обльоту Землі почали відмовляти двигуни і обшивка корабля надмірно розігрілась - довелось перейти на ручний режим управління і приземлятись раніше наміченого терміну. У 1964 році Гленн зайнявся політикою, чотири рази підряд обирався до Сенату США, а 29 жовтня 1998 року 77-річний Джон Гленн човнику "Діскавері" в якості спеціаліста-дослідника здійснив свій другий, на це раз вже 9-денний, політ в космос і став найстарішою людиною, що побувала в космосі.

 

Народилися...

У 1844 році Джошуа Слокам, канадський моряк, першим здійснив одиночне кругосвітнє плавання (1895 рік).

В 1951-му народився Гордон Браун, британський прем'єр-міністр.

1966 рік —- Сінді Кроуфорд, американська супермодель, актриса ("Чесна гра").

1967 року Курт Кобейн, американський рок-музикант, співак (Nirvana: "Nevermind").

Кобейн страждав від наркозалежності і шлункової болі, і у його щоденниках багато місця відводиться цій темі. Покінчив життя самогубством у своєму будинку в Вашингтоні, шляхом прийому великої дози героїну та пострілом в рот. Тіло було виявленно лише через 2 дні.
Вдова музиканта Кортні Лав продала права на публикацію щоденників Курта журналам "Newsweek" і "Observer". Щоденники вийшли в світ окремою книжкою в листопаді 2002 року, через 8 років після смерті Кобейна.

1985-йЮлія Волкова, російська поп-співачка (група "Тату").

24 травня 2003 року Тату представляють Росiю на конкурсі Євробачення з піснею "Не верь, не бойся, не проси" (укр. "Не вір, не бійся, не проси"). Організатори Євробачення попередили, що у разі провокацій гурт буде дискваліфікований. З 164 балами Юля та Лєна займають третє місце з незначним відривом від Турції та Бельгії. Російський 1 канал звинуватив організаторів у підтасуваннi результатів голосуваня, зокрема англійську та ірландську сторони, однак усі звинувачення були відхилені.
У травні 2009-го гурт у якості гостей в напівфіналі пісенного конкурсу "Євробачення 2009" виконав пісні "Not Gonna Get Us” та "Не верь, не бойся, не проси",

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: