Події та факти Історії 11 січня.

В цей день відбулася перша лотерея, почала працювати перша страхова компанія, а також вперше була врятована людина від смерті від діабету…

1569 рік - перша згадана в історії лотерея в Англії.  Відбулася в будівлі Собору Св. Павла.

1759-й - у Філадельфії, штат Пенсільванія, почала роботу перша у США страхова компанія.

В 1922-му чотирнадцятирічний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, котру врятували від смерті від діабету за допомогою ін'єкції екстракту підшлункової залози, в якому містився інсулін.

1981 року  команда з трьох британців під керівництвом сера Ранульфа Фіннеса завершила найдовшу за відстанню і найкоротшу за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши бази Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль.

2008 рік  - Олексій Михайличенко призначений головним тренером збірної України з футболу (працював до кінця 2009 року, не виконавши завдання виходу на ЧС-2010).

В цей день народилися…

1859-й - Джордж Керзон, англійський державний діяч, політик-консерватор.

Автор "Лінії Керзона", яка є основою сучасного українсько-польського кордону.

1875 року - Рейнгольд Глієр, російський, український і радянський композитор, диригент, педагог.

Учитель Прокоф'єва, Ревуцького й Лятошинського. Уродженець Києва. Був викладачем Київського музичного училища, яке назване його ім'ям.

В 1906-му народився Альберт Гофманн, швейцарський хімік і літератор, широко відомий як «батько-винахідник» наркотику ЛСД.

Дослідження Гофманном лізергінової кислоти, центрального загального компоненту алкалоїдів спориньї, призвело до синтезу ЛСД-25 в 1938 році Через п'ять років, повторюючи синтез майже забутої речовини, доктор Гофманн відкрив психоделічний ефект ЛСД після випадкової абсорбції речовини через кінчик пальця.

1958-го - Ірина Дерюгіна, заслужений майстер спорту СРСР з художньої гімнастики.

Єдина радянська гімнастка, яка двічі ставала абсолютною чемпіонкою світу - в 1977 і 1979 роках. У принциповій суперечці з російською школою художньої гімнастики Ірина Дерюгіна двічі була покарана дискваліфікаціями за упереджене суддівство та тиск на арбітрів. Була дружиною Олега Блохіна.

1972 року народився Костянтин Хабенський, російський актор театру і кіно ("Нічна варта", "Денна варта", "Адмірал", "Статський радник", "Іронія долі. Продовження").

В цьому ж році народився й Андрій Малахов, російський тележурналіст, шоумен, ведучий програм студії спеціальних проектів ВАТ "Пєрвий канал".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: