Цей день в Історії. 11 листопада

Сьогодні був випущений перший джип, відеомагнітофон та введене слово "бойкот". Проте найцікавіше, чекає Вас попереду…

У 1480 році закінчилося "стояння на Угрі". Московське князівство позбавилось двохсотлітнього монголо-татарського панування.

1831-й - в Єрусалимі повішений керівник повстання негрів-рабів Нат Тернер і 19 інших повстанців.

Тернер -  раб і проповідник, вважав себе пророком, обраним Богом для звільнення чорношкірих, і у серпні підняв повстання проти свого господаря Джозефа Трейвіса, під час якого загинуло 75 рабів і 57 білих. Після придушення повстання на півдні США були прийняті більш жорсткі закони проти рабів, котрі, зокрема, обмежували їх права на здобуття освіти і створення громад та організацій.

1880- рік - введено слово "бойкот".

Ірландська Земельна ліга, організація орендаторів для захисту своїх економічних прав, змусила емігрувати відставного англійського капітана Чарльза Бойкота, управляючого одного з маєтків, котрий після невдалого і неврожайного року почав виселяти фермерів, не здатних внести орендну плату. Формою протесту була обрана солідарна відмова вести з Бойкотом будь- які справи і мати з ним побутово-суспільні зносини. Виїхавши до Англії, Бойкот розорився, а за його прізвищем така форма боротьби отримала назву "бойкот".

У 1918-му територія Північної Буковини (сучасна Чернівецька область) передана до складу Румунії, де перебувала по 28.06.1940 року, після чого перейшла до СРСР.

В 1940 році були випущені перші автомобілі "Джип".

1952-го у Каліфорнії продемонстрована дія першого відеомагнітофона.

1973 року  ФІФА присудило радянській збірній поразку за неявку на матч і збірна СРСР вперше з 1958 року не брала участі у фінальній стадії змагань світової першості.

Радянський Союз оголосив, що в знак протесту проти повалення уряду чилійського президента Сальвадора Альєнде він відмовляється від гри із збірною Чилі за право виходу у фінальну стадію Чемпіонату світу з футболу, якщо матч, запланований на 21 листопада, буде проводитись на стадіоні у Сантьяго, який хунтою генерала Піночета донедавна використовувався як концентраційний табір. СРСР пропонував провести матч в нейтральній країні.

В 1994 році Білл Гейтс встановив рекордну ціну для рукописів.

Засновник компанії Microsoft, за 30.8 мільйона доларів на аукціоні Сотбіс у Нью-Йорку придбав 72-сторінковий рукопис Леонардо да Вінчі, присячений теорії руху водних і повітряних мас і написаний у дзеркальному відображенні.

1999 року в португальський парламент директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи.

В цей день народилися такі визначні постаті:

У 1821 році - Федір  Достоєвський, видатний російський письменник (Бідні люди, Злочин і кара, Ідіот, Біси, Брати Карамазови).

Загалом у світі функціонує сім музеїв Ф.М.Достоєвського— по одному в Білорусі і Казахстані, решта — в Росії. Наприкінці квітня 2009 року відкривається перший в Україні музей письменика у Війтівцях на Вінничині, який в першу чергу висвітлюватиме мало відоме українське коріння Ф.М. Достоєвського.

1889-го - Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник-сатирик (Зенітка, Весна-красна, Вишневі усмішки).

1919-й - Штепсель (Юхим Березін), український естрадний артист.

Закінчив Київський театральний інститут, де познайомився з Юрієм Тимошенком. Під час війни обидва виступали в складі ансамблю на Південно-західному фронті. Березин виконував образ кухаря Галкіна, а Тимошенко банщика Мочалкіна. Дует Штепсель і Тарапунька з'явився у 1946-му, користувався надзвичайною популярністю в СРСР і проіснував протягом 40 років. Після смерті Тимошенка, деякий час виступав сам, але великою популярністю не користувався. Пізніше виїхав на проживання до Ізраїлю, де і помер у 200 році.

У 1962 -му народилася Демі Мур, американська актриса (Рядова Джейн, Тепер і потім, Пара хороших чоловіків, Лист Скарлет, Непристойна пропозиція, Сьомий знак, Колір ночі, Стриптиз, Вибір).

1974 року народився Леонардо Дікапріо.

Леонардо Дікапріо виріс в голлівудських трущобах. Батьки Лео були хіппі і матір вибрала йому таке незвичайне ім'я, коли син, що ще не народився, штовхнувся в ній, коли вона розглядала картину Леонардо да Вінчі. 1997 рік приніс світову популярність. «Титанік» став найголовнішою подією року. Леонардо Дікапріо отримав номінацію на премію «Золотий глобус». Саме ця роль висунула його в ряди найвисокооплачуваних акторів Голлівуда.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: