Цей день в Історії. 15 листопада

В середині листопада відзначається Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних трагедій.

26 жовтня 2005 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією закликала держав - учасниць щорічно, в третій тиждень листопада, відзначати Всесвітній день пам яті жертв дорожньо-транспортних трагедій. Ця ініціатива стає традицією в країнах, які опікуються безпекою...

1934-го в СРСР проведено першу телепередачу із звуковим супроводом.

У 1943-му керівник німецької служби СС Гайнріх Гіммлер видав наказ про відправку до концтаборів усіх циганів, що проживали на контрольованих німцями територіях.

Згідно з наказом "цигани і напівцигани прирівнювались до євреїв", а у випадках сумніву місцевим керівникам СС надавалось право "самостійно визначати хто є циганом". Наступного дня перші сотні циганів із трудових таборів були депортовані до Освенциму.

В 1965 році американець Крейг Брідлов встановив новий рекорд швидкості руху автомобілем.

В Соляній пустелі у штаті Юта на реактивному автомобілі "Spirit of America - Sonic 1" він розвинув швидкість 600.601 миль/год (973 км/год). До цього дня Брідлову належало ще чотири рекорди, зокрема він першим досягнув швидкості 400 і 500 миль/год.

1977-й - з конвеєру на заводі в Нью-Йорку зійшов 100-мільйонний автомобіль марки Ford, зібраний у США.

Ним виявився чотиридверний седан "Ford Fairmont" з 2.5-літровим чотирициліндровим двигуном, котрий цього року прийшов на зміну моделі "Ford Maverick.

1988 року вперше й востаннє виведено на орбіту радянський космічний корабель багаторазового використання «Буран», який здійснив два витки навколо Землі без екіпажу і приземлився в автоматичному режимі.

1996 рік - у Сіднеї (Австралія) Майкл Джексон одружився з Деббі Роу, вагітною від нього медсестрою, що асистувала під час проведених Джексону пластичних операцій.

15 листопада народилися…

У 1738 році - Уільям Гершель, англійський астроном; відкрив Уран, два його супутники (Обероін і Титан).

1953-го - Ігор Ліванов, російський кіноактор.

Зіграв у близько 30 кінофільмах та десятках вистав. Найбільш вдалою й доленосною вважає свою роль у фільмі «На розі біля Патріарших».

В 1954-му народився Александр Квасьневський, президент Польщі (з 1995 року).

За професією – журналіст. Курс економічної політики Квасневського — ринкова демократія, вступ в ЄС та НАТО, приватизація державного майна. Польща вступила до НАТО в 1997 році, а до ЄС - в 2004-му.

1965-йРоман Безсмертний, заступник Глави екретаріату Президента України.


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: