День в Історії. 11 жовтня

Як сказав І. Тургенєв: "Коли перестануть існувати донкіхоти, нехай закриється книга Історії. В ній не буде про що читати". Виходить донкіхоти ще не перевелися, книга Історії не закрилася, адже в нас все ще є, чим Вас зацікавити...

Так, 11 жовтня у 1881 році американець Г'юстон Девід запатентував першу фотоплівку.

 1887-го американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах

У 1939-му видатні вчені зі світовим іменем Енріко Фермі, Лео Сцилард і Юджин Вігнер написали президенту США Франкліну Рузвельту лист, в котрому вказали на небезпеку створення у фашистській Німеччині атомної бомби.

Лист був також підписаний Альбертом Ейнштейном. Він дав поштовх до створення американської групи по роботі над атомним, "Манхеттенським", проектом, успішно завершеним у 1945 році.

1949-й рік - На 3-й Генеральній Асамблеї Всесвітньої медичної асоціації прийнято перший міжнародний кодекс медичної етики.

Головними принципами кодексу стали прийняття медичного рішення виключно в інтересах пацієнта, співчуття до нього і повага його людської гідності.

У 1961-му на Семипалатинському полігоні здійснений перший підземний ядерний вибух

1980-го року радянські космонавти Валерій Рюмін і Леонід Попов повернулись на Землю після рекордного по тривалості 185-денного перебування на борту станції "Салют".

1984-й - Під час шостого польоту американського космічного човника "Челленджер" американка Кетрін Салліван стала другою жінкою у світі, що здійснила вихід у відкритий космос.

Першою була радянська космонавтка Світлана Савицька, котра вийшла у космос в липні цього ж року.

1991-й рік - Звукозаписуюча компанія Apple, заснована Beatles, подала в суд на комп'ютерну компанію Apple Computer за використання яблука у її логотипі.

Перший судовий позов звукозаписуюча фірма подала ще в 1977 році, вимагаючи від Apple Computer матеріальної компенсації за використання її імені. В 1981 році було досягнуто компромісне рішення, що Apple Computer не буде вказувати свою назву і зображувати логотип на всіх виробах і програмних продуктах, що стосуються створення музики. На цей же раз комп'ютерній компанії довелось виплатити 29 мільйоні доларів у якості компенсації.

В цей день народилися…

У 1672 році —Пилип Орлик , гетьман України. Автор першої Конституції України

1885-го - Франсуа Моріак, французький письменник (Провінція, Гадюче кубло, Дорога в нікуди, Кінець ночі, Навіжений), лауреат Нобелівської премії.

У 1937 році народився Боббі (Роберт) Чарльтон, англійський футболіст.

За збірну Англії зіграв 106 матчів, чемпіон світу (1966), кращий футболіст Європи (1966); в 1994 році отримав титул сера (другий із британських футболістів).

У 1942-му - Володимир Яворівський, український письменник, політик, співзасновник і керівник Демократичної партії України.

11 жовтня 1983 року народився Руслан Пономарьов, шахіст, чемпіон світу з шахів 2002 (за версією ФІДЕ)
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: