"Депресивні розлади" на Донбасі

Донецька область лідирує в Україні за кількістю психічних розладів. Лікарі вважають, що зараз "сплеск депресивних розладів".

Важка індустрія в Донецькій області
На сплески депресії впливає урбанізація, травматизм на виробництві й екологія.
Донецька область лідирує в Україні за кількістю психічних розладів. Мешканці Донбасу на 10-15% більше схильні впадати в кризові стани, ніж мешканці інших регіонів.

Як розповів Михайло Беро, директор центру медико-психологічної допомоги, це пов'язано з високим ритмом життя в регіоні.

"Статистика по важких типах розладів, наприклад, шизофренії, що переходить у спадковість, усюди однакова. А от на сплески депресії вже впливає урбанізація, травматизм на виробництві й екологія", - пояснив лікар.

У цілому 60% дончан мають ті або інші відхилення. Беро відзначає сьогодні в Донецьку "сплеск депресивних розладів".
 
Найпоширеніший серед дончан розлад - cиндром вегето-судинної дистонії. На другому місці - депресія. Її головні супутники - це порушення сну й апетиту. Слідом за депресією йде низка тривожних розладів.

На четвертому місці закріпились фобії. Вони в Донецьку представлені у своїх класичних проявах: страх закритих або відкритих просторів, висоти або комах.

Замикають п'ятірку хвороб розладу із суто регіональною специфікою - посттравматичні. Їх спостерігають як побічні явища в людей, які постраждали в тієї або іншій виробничій аварії. Ці розлади можна сміливо віднести до розряду професійних хвороб шахтарів.

Нагадаємо, у серпні харківські психологи провели обстеження співробітників МВС України. З'ясувався, чим старший міліціонер, тим гірший його психічний стан. Особливо страждають від стресів і нервового виснаження бійці спецпідрозділу "Беркут".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: