Дитину в кожну сім'ю!

Штучне запліднення в Україні стане безкоштовним, в усякому разі в столиці.

На базі Київського міського пологового будинку №4, що знаходиться в Оболонському районі, буде створений Центр репродуктивної і перинатальної медицини, де безкоштовно проводитимуть цю дорогу і складну процедуру. Відповідне рішення про реорганізацію медичної установи було ухвалене вчора на пленарному засіданні сесії Київради. Депутати своїм рішенням затвердили статут Київського міського центру репродуктивної і перинатальної медицини.

Варто зазначити, в столичному репродуктивному центрі лише одна спроба народити дитину з пробірки буде для киянок безкоштовною. "Собівартість однієї спроби складає приблизно 1,6 тисяч. У багатьох країнах держава оплачує жінкам п'ять спроб, таких коштів місто не має, тому ми оплачуватимемо одну спробу за рахунок коштів, передбачених програмою "Здоров'я киян", – повідомили в КМДА.

Як наголошується в пояснювальній записці, впродовж 2006 р. в Києві зареєстровано 1 тис. 691 безплідна пара, з них жіноче безпліддя зареєстроване в 1 тис. 315 випадках, чоловіче – в 149, сумісне – в 224. Загальна кількість сімей, які потребують лікування із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, – 550. До цих пір плодотвореніє за допомогою допоміжних репродуктивних технологій в столиці проводилося виключно комерційними структурами.

За статистикою в нашій країні з десяти подружніх пар дві не можуть народити дитину. А всього в державі налічується 1,5 млн бездітних сімей. Державні центри, в яких допомагають безплідним парам є лише в Івано-Франківську і Донецьку. А щоб провести таку процедуру, безплідним сім'ям необхідно від 7 до12 тис. грн за кожну спробу.

До речі, поки в Україні вирішували проблему бездітних сімей, в клініці штучного запліднення в Лос-Анджелесі була запущена програма, призначена спеціально для чоловічих гомосексуальних пар. За словами директора клініки Джеффрі Штайнберга, на даний момент клініка вважається єдиним закладом, який пропонує бажаючим обзавестися біологічними дітьми гомосексуалістам повний пакет необхідних послуг. Клієнти клініки дістають можливість оформити договір з сурогатною матір'ю і жінкою-донором яйцеклітини, проконсультуватися з лікарем, юристом і психологом, а також здати аналізи на ВІЧ, гепатит і інші інфекції. З міркувань обережності сперма майбутнього батька піддається 6-місячному карантину.

Представники сексуальних меншин США все частіше вдаються до послуг клінік штучного запліднення і сурогатних матерів, оскільки усиновлення дітей-сиріт гомосексуальними парами в США заборонене. До останнього часу бажаючим стати батьками гомосексуалістам доводилося обійти декілька агентств, які надавали необхідні ним сервіси окремо. На даний момент в програмі взяли участь 70 пар геїв. 40% з них – американці, інші – громадяни Великобританії, Німеччини, Китаю, Канади, Італії і т.д. Вартість повного курсу лікування складає 60 тис., визначення підлоги майбутньої дитини (у США селекція ембріонів за статевою ознакою легальна) оплачується окремо. "Ми припускали, що більшість клієнтів побажають мати дітей-хлопчиків, проте таких опинилося тільки 65%, інші хотіли дівчаток", – відзначає Штайнберг.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: