15-річній дівчинці-сироті Аліні Дідусенко потрібна термінова допомога

На місяць дитині потрібно понад 100 тисяч гривень на препарати, які підтримуватимуть їй життя

Допомоги на життєво необхідні ліки потребує 15-річна дівчинка-сирота Аліна Дідусенко з Київщини.

Вроджена вада серця, яку вчасно не прооперували, вплинула на легені й зіпсувала їх – самостійно дихати Аліні складно, робити це допомагає спеціальний апарат і надкоштовні ліки. На місяць дитині потрібно понад 100 тисяч гривень на препарати, які підтримуватимуть їй життя. Таблеток в Аліни лишилося на п'ять днів.

Маску з киснем Аліна Дідусенко майже не знімає – інакше задихатиметься. Дитина під'єднана до апарата з киснем. Її легені через хворобу ледве працюють. Сил ходити до школи чи навіть вийти на подвір'я Аліні бракує. Вчиться вдома.

"Мені дуже важко, в мене в грудях тисне, задихаюсь, бо в мене вроджений порок серця і легенева гіпертензія. Це хвороба, яка не дає дихати", – говорить Аліна.

Дівчинка – сирота. У родину Наталії Гордієнко дівчинка потрапила, коли їй було п'ять років. Познайомилися в інституті кардіології, де Наталя лежала з рідним сином. Жінка зізнається, що побачивши Аліну, вже не змогла залишити її, хоча вже мала двох власних дітей.

"Я не думала на той момент про ліки, про те, що я буду робити далі. Я просто хотіла дати їй сім'ю", – говорить опікун дівчинки Наталія Гордієнко.

Доки Аліна була меншою, гроші на ліки родина знаходила. Останні роки, як дівчинка підросла, доза препаратів зросла. Щоби її лікувати, родина набрала стільки кредитів, що тепер їм грошей не дають.

Алінина недуга – легенева гіпертензія – рідкісна й досі за державні кошти ліків таким хворим не дають. Упаковка лише одного препарату, якої вистачить на п'ять днів, коштує 15 тисяч гривень. Розуміючи, що препарату обмаль, Наталя змушена ділити таблетку і замість повної дози давати половину.

"У мене просто шок, де я буду на вихідні брати гроші, де я їх буду просити, щоб пережити ці вихідні. Бо людям свято, а нам горе. Бо у нас кожен день, кожну хвилину в нас думка про те, де дістати ліки. Приблизна вартість лікування на початок грудня – 155 тисяч гривень на місяць. Це щоб забезпечити її в повному обсязі двома препаратами", – зазначає Наталія Гордієнко.

Допомогти і дати Аліні медикаменти Наталя Гордієнко просила в Міністерства охорони здоров'я. Там відповіли, що препарати мусять виділити з місцевого бюджету там, де дівчинка живе. Але з району написали, що грошей немає. Депаратамент охорони здоров'я Київської області також не може забезпечити дитину лікарськими засобами.

Лікарі, які допомагають Аліні, говорять, що без медикаментів вона приречена.

Напередодні свят Наталя Гордієнко, яка взяла до себе в родину хвору сироту, сподівається на диво й те, що небайдужі допоможуть Аліні й вона матиме ліки, які продовжать її життя.

Допомогти Аліні можна на картку "ПриватБанку" 4149-4377-4213-2267. Опікун – Наталя Гордієнко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: