Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Артемко здолав рак, а тепер йому потрібно допомогти здолати його наслідки

20 тисяч євро потрібно на реабілітацію дитини.

Сайт ТСН.ua вже розповідав історію Артема Самко  два роки тому, коли йому виповнився 1 рік, у нього діагностували пухлину головного мозку.

«Півтора року лікування, 4 складних операції, 2 місяці реанімації, 8 блоків хіміотерапії, 30 опромінень, трансплантація периферичної стовбурової клітини і близько 70 наркозів – це все довелося перенести крихітному хлопчику. Лікування за основним захворюванням успішно закінчено. Він переміг рак, при цьому залишився дитиною з глибокою інвалідністю», - розповідає мама Артемка.

Зараз йому 3, і у дитини залишилось чимало ускладнень після важкого лікування і хвороби: у нього відсутня ковтальний рефлекс, малюк дихає за допомогою спеціальної трубки в шийці (трахеостоми), вживає їжу через ушиту в живіт трубку (гастростому), у нього немає рівноваги - не ходить, але Артемко повзає, сидить і найважливіше - перебуває в ясній свідомості.

«На жаль, так і не вдалося реабілітувати ковтальний рефлекс і позбутися від трубок. Через відсутність в Україні інтенсивної реабілітації та досвіду роботи в такому форматі з дітками з онкологією. Складність життя з трубкою в шийці ще й в тому, що її потрібно постійно санувати (відсмоктувати мокроту спеціальним апаратом), щоб син не задихнувся. Таку процедуру потрібно проводити кожні 5-15 хвилин. Вдень і вночі. Артем болісно її переносить. Я одна перебуваю з ним в режимі 24/7, і мої сили вже теж на межі», - розповідає мама дитини.

Щоб полегшити стан дитини, потрібна низка професійних реабілітацій у закладі, який спеціалізується на таких випадках, як у Артема. Мама зв'язалася з такою клінікою в Іспанії, і малюка готові прийняти, але на все лікування і перебування там потрібно мати майже 20 тисяч євро. Звичайно, що у родини, яка вже не один рік бореться за дитину, таких коштів немає, от вони і звертаються за допомогою.

Реквізити для допомоги:

Карта Приватбанку

4149 4978 6307 8517

Кутова Ольга Федорівна (Мама)

Залиште свій коментар

Вибір редакції