Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Допомога потрібна 4-річному хлопчику з Вінниччини

У дитини ДЦП, батьки лікують сина за кордоном.

Допомоги на реабілітацію маленького Нікіти просить подружжя із Вінниччини. У 4-річного хлопчика складна форма ДЦП, тіло поки що його не слухається, а батьки від самого народження сина борються за його здоров’я, повідомляє кореспондент ТСН.

"Дитячий церебральний параліч. На жаль, у Нікіти найважча форма", - зізнається дитячий невролог Ольга Козубенко. Все почалося з пологів – дитина пробула без вод в утробі матері більше 40 годин. "У зв’язку з тим, що був безводний період, клітини мозку вмирали", - розповіла мати Тетяна Добровольська.

Чотири роки батьки борються, аби їхній хлопчик міг сидіти і тримати голову. Це постійна робота для дорослих і для самого Нікіти – реабілітація йому дається фізично тяжко. Але без вправ – прогресу не буде. "Дитина потребує обов’язково постійної реабілітації, догляду. І скільки батьки будуть займатися, стільки у них буде позитивна динаміка", - пояснила Козубенко.

Нікіта постійно проходить реабілітацію по всій Україні, а також отримав один курс лікування в Китаї. Після нього батьки побачили прогрес. "Дитина зовсім інша стала – він став настільки розумним, як звичайна дитина розумний. Єдине – він ще не може сказати, відповісти, він ще не говоре, але все ще буде", - впевнений Сергій Добровольський.

Позитивний результат бачать і лікарі. "Є покращення і в руховій сфері, і в психомовленевому плані, знизився м’язовий тонус, збільшився об’єм активних рухів, покращилася увага", - констатують медики. Тому подружжя Добровольських вирішило ще раз поїхати в Китай, бо там реабілітація проходить комплексно. "Ми після цього курсу сподіваємося, що він хоча б голову буде тримати та керувати вже більш-менш руками. А там будемо далі займатися, і будуть ще успіхи та результати", - переконана мама.

Переліт до Китаю забезпечила авіакомпанія МАУ згідно з угодою з каналом 1+1. Півроку лікування Нікіти в тамтешній клініці коштує 750 тисяч гривень. Дві третини суми родина вже зібрала, залишається знайти ще 250 тисяч гривень. Батьки Нікіти беруться за будь-який підробіток, але витрачають дуже багато часу на лікування дитини. Тому просять небайдужих допомогти, щоб хлопчик в майбутньому зміг ходити і допомагати собі сам.

Відгукнутися на їхнє прохання та допомогти маленькому Нікіті можна пожертвою на картку Приватбанку з номером 5167 9851 0009 7781. Отримувачем коштів буде мама хлопчика Тетяна Добровольська.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції