Від мрії займатися улюбленими вправами підліток не відмовився навіть попри ампутацію.

Допомоги потребує старшокласник Сергій Швець. До хвороби він 2,5 роки займався стріт воркаутом.

Навіть прикутий до лікарняного ліжка він роздивляється фото, на яких робить акробатичні вправи на турніку. "Впав із турніка, і було забиття під коліном гомілкової кістки", - каже мама Наталія Швець. У Хмельницькому хлопцеві зробили декілька операцій, однак коліно не заживало. Виявилось, що в суглобі причаїлася ракова пухлина – на Сергія чекала ампутація ноги.

Коли хлопець потрапив до столичної клініки, пухлина була вже розміром із м'яч, а кінцівка не згиналася. Операція тривала понад 10 годин. "Ця операція була надзвичайно важкою, об'єм резекції – практично вся великогомілкова кістка і разом з нею малогомілкова", - розповів дитячий хірург-онколог Вадим Кобись. На місце видаленої кістки Сергієві встановили ендопротез. Лікарі дають надію, що з ним хлопець зможе ходити.

У лікарні Сергій дистанційно закінчив 10 клас. Далі хоче до вишу - вчитися на програміста. А ще – знову крутити сальто на турніку. "Там особливого навантаження на ноги не потрібно, бо все на силу рук", - пояснює юнак. Однак хвороба від нього не відступила – метастази виявили в легенях. Наразі хлопець пройшов лише два курси післяопераційної терапії, а попереду ще дев'ять, після чого ще одна операція – на легенях. "Доза препаратів стає надзвичайно велика, і схеми інтенсивні, тому ця група пацієнтів дуже дорого вартісна. Препарати хіміотерапії – півмільйона гривень", - розповів лікар Кобись.

Доки Сергій із мамою у лікарні, вдома на них чекають молодший брат та батько. Він уже на пенсії, і півмільйона гривень, необхідних на лікування – непідйомна сума для родини. Тому сподіваються на допомогу небайдужих. Аби надихнути хлопця боротися із недугою, до нього завітала найсильніша дівчина планети Ольга Лящук. Вона збирається на чергові змагання і пропонує Сергієві угоду. "Давай домовимося, що я привезу кубок, а ти будеш давати чемпіонські рекорди", - запропонувала вона. Адже напередодні Сергія запросили на чемпіонат світу зі стріт воркауту, що відбудеться в Україні у 2020 році. Аби він міг скористатися цим шансом, необхідно завершити лікування.

Допомогти в цьому може кожен – бодай невеличкою грошовою пожертвою. Зібрані кошти будуть використані для закупівлі необхідних Сергієві медичних препаратів. Долучитися до порятунку життя хлопця та його майбутніх чемпіонський звершень можна переказом на картку Приватбанка за номером 5168 7426 0266 0478. Отримувачем є мама Швець Наталя Іванівна.

Залиште свій коментар