Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Думав, що ноги відірвало, але бачу – є!". Бійцю АТО, який 2 дні стікав кров'ю у полоні, потрібна допомога

Ізраїльські медики обіцяють вилікувати українця і він зможе знову ходити.

Йому немає й 23, а позаду уже – війна, іловайське пекло, поранення, полон і понад 20 операцій. Вояк 51-ї бригади лучанин Сергій Федотов понад рік бореться із тяжким ускладненням – хронічним остеомієлітом. Якщо недугу не здолати, юнакові загрожує ампутація стопи. Поставити хлопця на ноги беруться ізраїльські медики. Та родині, яка багато місяців витягала з того світу молодшого сина і спорядила на війну старшого, 50 тисяч доларів взяти просто нізвідки. Їхня надія – лише на небайдужість людей.

"Як реп'яхів начіпляв: і в плечі, і в ноги, і в голову", – так, жартома, 22-річний юнак каже про своє поранення.

Мама ж пригадує, як у госпіталі застала просто закривавлений згорток.

"Маленький, худенький такий, підключений до всіх апаратів. Без свідомості спочатку був. А потім перші слова прошептав: "Мамо, пробач мені, прости...", – згадує Світлана Федотова.

Сергій із побратимами намагалися вирватися з Іловайського котла, як їх накрили ворожі "Гради" та міни. Один зі снарядів поцілив у їхню БМП.

"Думав, що ноги відірвало, але бачу – є! То я ще відстрілювався, а потім, як хто голкою в спину вколов. То вже куля була. Впав і думаю – кінець", – згадує боєць 51-ї ОМБ Сергій Федотов.

Пошматований осколками, зі снайперською кулею під серцем, хлопець ще дві доби стікав кров'ю у сепаратистському полоні. Аж поки його не виміняв Червоний Хрест.

"Дуже сильно пити хотілося. Хлопці яблуко наполовину гниле знайшли – на всіх. А нас там дев'ять осіб було", – говорить Сергій.

Аби врятувати юнака, медики робили надможливе та нічого не гарантували.

"Температура 41 і не можна збити. А вони кричать. Це не один Сергійко такий був. Вони стріляли по ночах, розмовляли дуже багато. І хотіли жити", – говорить мама бійця Світлана Федотова.

І Сергій вижив. Позаду – 21 операція. Попереду – загроза ампутації ноги.

"Вирівнювали пальчики, такі штирі заганяли, але воно не приживається, починає гноїтися і кінчається тим, що видаляють кісточки. Наші лікарі – золоті лікарі, вони найкращі. Але, просто можливостей немає таких у них".

60% стопи пошкоджені. Збільшити кістки, яких немає, – дуже складно.

Надію подарували ізраїльські медики. У клініці Сергія чекають уже наступного тижня. Ціна порятунку – 50 тисяч доларів.

"Обіцяють, дають досить великі шанси, що Сергійко буде бігати, у них це лікується", – зазначає мама бійця Світлана Федотова.

Аби оплатити дорогу, батьки юнака продали стареньку "Таврію", а бабуся – корову. Лишився тільки гуртожицький закуток, де і туляться шість членів родини Федотових. У Сергія – лише пенсія з інвалідності та медаль "Захисник вітчизни". Та юнак ні на що не нарікає, і ні про що не шкодує.

"Нічого. Як кажуть, треба вірити і все буде...", – переконаний Сергій Федотов.

За них обох вірить мама. Жінка впевнена, як і рік тому, їм допоможуть добрі люди.

"Своїми материнськими вустами всіх благаю! Останній шанс, який дається дитині... Я знаю, що все буде добре. І в країні теж. Закінчиться війна, прийдуть хлопці. І клініки найсучасніші ми збудуємо. Тільки треба трошки почекати", – звертається мама бійця Світлана Федотова.

Жінка відчайдушно чекає на одужання молодшого сина. І молиться, щоб старший, який зараз воює  під Мар'їнкою, вцілів.

Картка "Приватбанку" Сергія Федотова 5168 7420 2546 5851.

Валютний рахунок в "Приватбанку": картка мами Світлани Федотової 5457 0822 8183 0633.

Телефон мами Світлани Анатоліївни Федотової (096) 578-56-99.

Залиште свій коментар

Вибір редакції