Лікарі нехтують законом, який дозволяє рідним тяжкохворих заходити в реанімацію

В медустановах чекають вказівки, а надрукованому закону не вірять

Міністерство охорони здоров'я піддалося. Набрав чинності наказ про те, що лікарні не мають права забороняти рідним тяжкохворих заходити в реанімацію. Понад це, лікарі мають іще припрошувати відвідувачів бути поруч. Закритий формат реанімацій – це спадок радянської медицини, який вдалось ампутувати лише завдяки широкому висвітленню в медіа та наполегливій праці волонтерів, йдеться в ТСН.19.30.

Черги, сльози і цілковита залежність від настрою санітарки – так було завжди. Крапку в дискримінаційній історії поставив чиновник, який добре пам'ятає як бути маленьким.

"Я сам був лікарем і абсолютно переконаний в тому, що це позитивно впливає. Коли був маленький і був у відділення інтенсивної терапії, то мені було набагато краще, коли мама була. Тому наказ готовий, оприлюднений", - каже чиновник.

І в нього додані й права дорослих пацієнтів. На межі життя і смерті безпорадні всі незалежно від віку.

"Було добре, коли хтось з рідних був поруч і казав: не хвилюйся, все добре, ти знаходишся там, зараз будуть робити те-то, і дуже багато ми хвилювалися, і я знаю, що інші турбуються: чи є пролежні, чи немає, бо вони лежать в реанімації і ти не знаєш що відбувається", - додає чоловік.

Тато дівчини Олександри, який потрапив до реанімації, не дочекався закону. Кілька тижнів тому його не стало.

"Коли його забрали сюди, коли перевозили, ми йому сказали, що будемо поруч", - згадує дівчина.

Обіцянки не дотримали. Останні десять діб життя минули в реанімації і на самоті.

Хоча перший день дії нового закону довів, що його дотримуються далеко не всі. Відвідини журналістами ТСН однієї з лікарень перетворилися на просвітницьку місію.

Лікарі не вірять показаним документам, чекають вказівки згори. В ще одній лікарні "Офіційний вісник України" вони не бачили, а на дверях у них чорним по білому: одна година на візит. Не хочуть вірити, що це вже незаконно.

Лише бойова позиція змінить ситуацію, кажуть волонтери. Вони зробили головне - дали людям інструмент.

"Важливо тепер вимагати скористатися цим правом, звісно лікарі будуть проти, вони звикли, що їм не задають зайвих питань, не питають, а що ви робите? А який препарат ви вводите? А що буде далі?"- зазначає волонтер.

Далі в.о. міністра обіцяє виконання закону по всій країні. Тим лікарям, що інтернетом не користуються і вісники не читают, докладно пояснить - не пускати родину до тяжких пацієнтів віднині поза законом.

ВідеоНабрав чинності наказ МОЗ, який дозволяє відвідувати тяжкохворих у реанімації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: