На Закарпатті бум вакцинації від дифтерії після спалаху захворювання

Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Закарпатті бум вакцинації від дифтерії після спалаху захворювання

Фото: УНІАН

Безкоштовно вакцинують сотні містян.

Зупинити розповсюдження дифтерії може лише так званий суспільний імунітет, це коли щеплені 95% населення. Нині ж вакцинована лише половина містян. Донині їх неможливо було вмовити на щеплення, а після того, як лікарі заявили про спалах дифтерії, містяни масово потягнулись у поліклініки. Лише за 3 години щепили 450 ужгородців, йдеться в ТСН.16.45.

Медики нагадують щеплення безкоштовне, цілком безпечне, імунітет до хвороби починає виробоятися два тижні після уколу і вакцина є. Крім амбулаторій, ще три пункти вакцинації відкрили в ужгородському університеті. Там навчається 15 тисяч студентів. Ректорат уже складає списки студентів і факультетів, які могли контактувати з хворими і яких треба вакцинувати в першу чергу. «Була проблема, щоб використовувати нашу державну вакцинацію саме для іноземців. Сьогодні був предстаник МОЗ і я думаю до кінця цього дня буде прийняте позитивне рішення, аби використати вакцину для іноземних студентів», - заявив перший проректор Ужгородського національного університету Олександр Сливка.

Сьогодні у місті засідала спеціальна надзвичайна комісія. Там прийняли рішення про обов’язкове щеплення для певних категорій людей. Зокрема зобов’язали щепитися тих, хто працює передусім у сфері обслуговування. «Заразитися можна через ручку дверей, через продукти. Нам треба звернути на такі категорії, які найбільше контактують з людьми. Це є працівники торгівлі у великих супермаркетах, або навіть водії маршрутного таксі», - зазначив керівник Ужгородського міського управління охорони здоров’я Василь Решетар.

А от з сироваткою, якою лікують хворих, досі проблема. 8 ампул, які були у місті, вже вкололи 4 хворим і сироватка закінчилася. До кінця дня обіцяють привезти ще 20 флаконів, а потрібно уп’ятеро більше. Та стан шпиталізованих задовільний, перебіг хвороби відносно легкий, але 15 студентів іноземців залишаються в ужгородській лікарні. В одного дифтерію підтвердили лабораторно, в інших клінічно виявлено збудники дифтерії, кажуть лікарі.

«Добре, що вони не у важкому стані, це легкий перебіг цього захворювання... Поки ці хворі в задовільному стані», - додає  головний лікар Ужгородської інфекційної лікарні Михайло Поляк.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2496
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація