Пацієнти з "черги смерті" вимагають від урядовців коштів на свій порятунок

Коштів, які виділяють на закордонне лікування, не вистачає на всіх, хто потребує.

Черга на життя. Онкохворі пацієнти місяцями стоять в черзі на пересадку кісткового мозку за кордоном. Її вже охрестили "чергою смерті". Бо в ній люди помирають, так і не дочекавшись операції. Сьогодні під Кабмін важкохворі та їхні родичі прийшли вимагати у чиновників, таки виділити кошти, які можуть врятувати людей, адже таке лікування можливе тільки за кордоном. Майже сотня пацієнтів цих грошей потребує негайно, йдеться в ТСН.16.45.

Їх усіх об'єднало спільне горе - рак. До Кабінету міністрів родичі, волонтери, важкохворі прийшли вимагати виділити кошти на лікування. В Україні вони приречені. Пересадку кісткового мозку їм можуть зробити лише за кордоном. Для цього пацієнтів вписують до спеціальної черги. Самі хворі її вже охрестили чергою смерті.

У Катерини лейкоз, в черзі дівчина 32. Хоча в березні в списку була мало не остання.

"На чергу грошей в цьому році взагалі не давали і люди вмирають і тому чергу рухається", - каже хвора.

Суми на лікування іноземні медичні центри виставляють захмарні. Зібрати такі гроші не під силу.

Кому дати шанс на життя, вирішує комісія МОЗ. 203 млн гривень, які цього року виділили на оплату лікування за кордоном, скінчилися ще навесні. Їх вистачило на 74 людини. Нині в списку 93 пацієнти. Це діти, жінки та чоловіки. Вирішується доля ще 30.

"За нашими підрахунками, щоб забезпечити повністю всіх людей, ті, які є, які чекають, а вони будуть точно – потрібно 470 млн грвиень. Уляна Супрун озвучила - 420. Вчора бюджетний комітет прийняв 100 тисяч. Ми просимо дофінансувати з резервного фонду", - каже один з активістів.

Згодом сюди приходить і сама міністр. Її обступають родичі. Каже, вони порахували - на трансплантацію за кордоном зараз треба 186 мійльонів гривень. Рідні дивуються, такої суми на всіх не вистачить. Уляна Супрун каже, до кінця року грошей може бути більше, але рішення за парламентом.

Життя пацієнтів нині залежить від того, як буде співпрацювати уряд та ВР. Зараз цю проблему мають розглянути на бюджетному комітеті, а вже завтра буде останній шанс, аби у ВР проголосувала за правки в бюджеті.

ВідеоОнкохворі та їх рідні під Кабміном вимагали виділити кошти на лікування за кордоном

Залиште свій коментар