Перший досвід в "зачеперстві" закінчився для підлітка опіками 65% шкіри

Дата публікації
Перегляди
3894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перший досвід в "зачеперстві" закінчився для підлітка опіками 65% шкіри

14-літнього підлітка нині рятують в київському опіковому центрі.

65% відсотків тіла - опіки. Уражені мозок, серце, нирки і печінка. Це результат першого досвіду в "зачеперстві". 14-літнього підлітка нині рятують в київському опіковому центрі. Аби підняти хлопця на ноги потрібні шалені кошти. Хірурги кажуть, чим популярнішою стає ця субкультура, тим тяжчі пацієнти потрапляють до них в опіковий центр, йдеться в ТСН

У палаті +40, а Ярослав тремтить. 65 відсотків тіла це опіки - немає шкіри, тож організм не регулює температуру. Не понівечені лише долоня, голова і частина гомілки. На даху електрички він потрапив під струм у 27 тисяч вольт.

Не те, щоб Ярослав буд досвідченим "зачепером", чи днями вештався без нагляду. Свого підлітка мама контролювала постійно. Він нормально вчився і ходив на боротьбу. Але нещодавно потрапив у нову компанію.

"Він дороги туди не знав, я скільки живу в Києві, я не знаю, де ті вагони знаходяться", - каже жінка.

Усі маршрути "зачеперів" добре знає старший хлопець у новій компанії її сина. Відео з дахів електричок він поширював у закритій групі в соцмережі. Ярослав, каже це був його перший досвід.

Олена волонтер, яка опікується Ярославом, за рік роботи в опіковому центрі вона надивилася на понівечених "зачеперів". Десять за минулий рік і сім обпечених підлітків - цього року. Але рятують далеко не всіх.

Для тих, хто вижив сліди від електротравми залишаються на все життя. І щоб виходити такого пацієнта потрібні шалені кошти.

Ярослав в опіковому центрі 12 добу. Кожен день його лікування обходиться у 4 тисячі гривень. І до одужання ще дуже далеко, треба лікуватися як мінімум 2 місяці. У волонтерів закінчуються ресурси. У родини, де мама муляр, а тато водій - з фінансами сутужно. У Ярослава попереду ще 5 операцій. І зараз змагаються лише за його шкіру.

А коли 14-літній підліток підведеться на ноги почнеться тривалий період реабілітації. Зараз щодня потрібні матеріали для перев'язок, антибіотики, дорогі препарати для печінки, нирок і шлунка. Однокласники Ярослава відмовились од випускного. Усі гроші, які мали би піти на святкування наприкінці дев'ятого навчального року, вирішили віддати на лікування друга.

Ця відносно нова субкультура - як напасть, кажуть лікарі. Зачепери одні з найтяжчих пацієнтів. У дітей від 10 років до 18 крім опіків, електрострум ушкоджує найсильніше мозок і серце, а тоді нирки й печінку. У Ярослава від болю й розпачу самі собою ллються сльози. Він усвідомлює, що один безглуздий учинок у 14 років, може залишити слід на все життя.

ОЛЕНА ЄГОРОВА – ВОЛОНТЕР

097 633 62 21

Реквізити для допомоги:

ПРИВАТБАНК

4149 4378 1690 7388

РУЖИНСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація