Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сальмонела в дитячому садку: на Хмельниччині зросла кількість отруєних

Поліція відкрила провадження

30 дошкільнят та ще семеро дорослих шпиталізували на Хмельниччині. Ще восьмеро дітей - лікуються вдома. Спалах стався в дитячому садочку в місті Нетішин. У більшості хворих уже виявили причину інфекції: сальмонелу, йдеться в ТСН.16.45.

Зараз на території того самого садочка «Райдуга» в Нетішині, де масово отруїлися діти, проводять дезінфекцію. Так само в садочку спецрозчинами обробили усі іграшки, ліжечка та посуд. Миють усе, адже, й досі достеменно невідомо, що стало джерелом зараження.

Зараз інфекційне відділення Нетішинської лікарні повністю заповнене вихованцями та працівниками дитсадка. Сюди привезли 30 малюків, усі вони з різних груп садочка, дітям від 3 до 6 років. Також в лікарні ще 6 вихователів та син однієї працівниці, який, імовірно, заразився від неї удома. І це ще не усі хворі, восьмеро дітей лікуються вдома.

«Одна з найбільш серйозних кишкових інфекцій, коли ця хвороба протікає маніфестно, то це небезпечно і зневодненням і ускладненням без лікування», - каже завідувачка інфекційного відділення Нетішинської лікарні Людмила Овчар.

Пацієнти скаржилися на біль в животі, нудоту, високу температуру. У сімнадцятьох хворих аналізи виявили збудника кишкової інфекції: сальмонелу. Чи була вона у продуктах, або ж хтось з працівників садочка був носієм інфекції – поки невідомо. Тут чекають результатів усіх відібраних аналізів.

«20 проб ми відібрали продуктів всіх. Це риба, яйця, кури, овочі, фрукти. М’ясо, на жаль, не відібрали, бо його не було. Сметану, молочні продукти, молоко», - каже завідувачка Нетішинського міжрайонного відділу Хмельницького лабораторного центру Наталія Кравчук.

Результати лабораторних досліджень можуть стати відомі вже сьогодні ввечері. Тим часом поліція відкрила провадження за статтею "порушення санітарних правил, що спричинило масове отруєння".

Залиште свій коментар

Вибір редакції