Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Школярі Івано-Франківська влаштували благодійний ярмарок заради 11-річного Сергійка

Діти власноруч зробили тістечка, печиво та десерти, а вторговані кошти віддали мамі хворої дитини.

У людному середмісті учні однієї зі шкіл Івано-Франківська влаштували ярмарок, на якому продають власноруч приготовані солодощі, аби зібрати гроші на лікування 11-річного Сергія Шищука. Він не їхній одноклассник, про хворобу хлопчика діти дізналися із соцмереж, де його мати благала про допомогу, повідомляє кореспондент ТСН.

На ярмарку вдалося заробити майже 30 тисяч гривень, усе до копійки віддали Шищукам. "Щоби мамі було легше. Бо мама є такий приклад боротьби за дитину!" - каже заступниця директора школи №16 Надія Дяченко.

Відео Мама 11-річного хлопчика з Івано-Франківська просить допомоги небайдужих

Мама 11-річного хлопчика з Івано-Франківська просить допомоги небайдужих. У її Сергійка тяжка форма ДЦП, ускладнена епілепсією. Він не може себе обслуговувати і страждає від постійного болю. Мама знайшла клініку, де сина погоджуються реабілітувати.  От тільки сеанси  мають бути регулярними, а жінці самій фінансово це не подужати.    

Мама 11-річного хлопчика з Івано-Франківська просить допомоги небайдужих

Подякувати благодійникам сам Сергійко не може – в нього дитячий церебральний параліч, ускладнений симптоматичною епілепсію. Хлопчик не розмовляє, не сидить, навіть не жує.  "Ця дитина народжена з глибоким ураженням центральної нервової системи. Дитина, яка має часті епізоди судом. Дитина, яка не може сама себе обслуговувати", - пояснює завідувачка педіатричним відділенням №4 міської дитячої поліклініки Ніна Коробенюк.

Вагітність матері проходила добре, обстеження нічого підозрілого не виявляли, а хлопчик, коли народився, виглядав цілком здоровим. Але у три місяці в нього почалися судоми. Вердикт лікарів був безжальним: ДЦП – хвороба невиліковна. Тим більше, ускладнена епілепсією. "До 2014 року ми лікувалися в Україні, і нас просто виписали додому доживати. Через епілепсію відмовляють. За кордоном епілепсія протипоказом для лікування дитини не стає. Тут це протипоказ. Дитину неможна чіпати. Нехай дитина просто так лежить", - каже Світлана Шищук.

Усупереч усьому вона бореться за сина – вже п’ять років возить його на реабілітацію у чеське місто Тепліце. Масажі, лікувальна фізкультура та інші процедури допомагають розслабити м’язи, Сергія менше крутить та проходить біль. "Останні декілька років дитина знаходилася на оздоровленні в центрі реабілітації за кордоном. Після того стан дитини ставав набагато кращим, дитина була спокійна, зменшувались судоми, і ми бачили, що є позитивні зміни. І тому ця дитина поребує щорічного оздоровлення в центрі реабілітації", - визнає Ніна Коробенюк.

Один курс коштує до 3,5 тисяч євро, а робити їх треба чотири на рік. Це нереальні гроші для Світлани. Вона сама з інвалідністю  - має проблеми із зором. Працювати не може, бо постійно біля сина, а крім Сергія, має ще дочку. З чоловіком розлучилася. "Коли дитині було 7 років, він пішов. А для чого проблеми чоловіку? Чоловіку проблеми не потрібні, він може жити нормальним життям. А я повинна боротися", - каже Світлана Шищук.

Без реабілітації її син довго не проживе, тож усі надії Світлани на небайдужих людей. Допомогти родині можна переказом на картку "ПриватБанка" 5168 7551 0898 2659. Отримувачем є мама хлопчика Шищук Світлана Володимирівна.

Кореспондентка ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції