У Туреччині рятують Артема, який дивом вижив, але лишився прикутим до ліжка

У Туреччині рятують Артема, який дивом вижив, але лишився прикутим до ліжка

Хлопцю потрібна реабілітація, щоб знову відчути своє тіло.

Дивом вижив, але лишився прикутим до ліжка. Турецькі медики намагаються реабілітувати 16-річного Артема Кириленка. Пів року тому під час вибуху в житловому будинку в Кам’янському на Дніпропетровщині, хлопця придавило бетонною плитою. Тепер через травму хреба в нього паралізовані руки та ноги. Але шанс на одужання є. Щоправда, лікуватися хлопцю щонайменше рік, а кожен місяць у клініці коштує 8 тисяч доларів.

Про історію юнака розповіли журналістам ТСН.

Ще кілька місяців тому 16-річний Артем займався айкідо та боксом. Нині навіть прості рухи для нього – досягнення. В інвалідному візку Артем опинився після вибуху у п'ятиповерхівці Кам’янського. Його причину досі не з’ясували. Ударна хвиля була такої сили, що не витримала стіна кімнати, де був хлопець. Його привалило бетонною плитою. Коли ж доставили до лікарні прогнози медиків були невтішні.

«Чи буде він ходити? Про що ви? Моліть Бога, щоб дожив до ранку», - пригадують рідні слова лікарів.

Три шийні хребці зламані, а ще один розтрощений. Аби дістати його осколки зі спинного мозку Артема прооперували. Він вижив, але руки і ноги хлопця повністю паралізувало.

Українські медики за реабілітацію Артема не вз’ялися. Натомість поставити хлопця на ноги погодилася клініка у Туреччині, де є спеціальний апарат для таких пацієнтів. «Робот - лакомат: його підвішують, екранчик, імітується рух. І як би запускається спинний мозок», - пояснює батько хлопчика.

Вже за перші три місяці лікування з’явилися позитивні зрушення. «Набагато краще він почав тримати шию. Ми сюди приїхали, то він просто лежав. Зараз тримає спину, висиджується вже трошки», - каже мама Артема.

Допомога ТСН: паралізовані руки й ноги - 16-річний Артем Кириленко потребує коштів на реабілітацію

Допомога ТСН: паралізовані руки й ноги - 16-річний Артем Кириленко потребує коштів на реабілітацію

Гроші на реабілітацію хлопця збирали усім містом. Але нині вони закінчуються і за кілька тижнів оплачувати терапію не буде чим, каже батько Артема. Завдяки діаспорі клініка погодилася знизити ціну майже удвічі, проте і 8 тисяч доларів на місяць для родини цифра непідйомна. А пробути у клініці потрібно щонайменше рік.

Батьки звертаються до небайдужих. Кажуть, Артем – боєць, і якщо йому допомогти – обов’язково встане на ноги і вивчиться на лікаря, як мріяв до вибуху, який перевернув його життя.

Реквізити для допомоги:

Картка ПриватБанку 5167 9856 6129 7614

Кириленко Денис Олегович

Наступна публікація