Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Замикали в кімнатах і недогодовували: школі-інтернаті на Буковині працювала з численними порушеннями

Керівники закладу бідкаються через брак коштів.

Про численні порушення у Хотинській школі-інтернаті на Буковині заявила моніторингова група уповноваженого з прав людини. За її даними, дітей тримали під замком, недогодовували та не давали нормально помитися, йдеться в ТСН.16.45.

Начіпний замок на дверях спальні побачили члени моніторингової групи під час позапланової перевірки Хотинського інтернату, де живуть і навчаються близько сотні дітей із фізичними та розумовими вадами. Представник омбудсмена каже, не могли збагнути, навіщо він, поки діти не розказали самі.

«На ніч дітей закривали в їхніх спальних кімнатах. А коли вони хочуть вийти в туалет, кличуть у вікно помічника вихователя, щоб вийти в туалет, або справляють потреби в тому ж приміщенні», - каже регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернівецькій області Леонід Мельников.

В інтернаті порушені елементарні вимоги пожежної безпеки, каже представник омбудсмена. І це могло призвести до трагедії.

ВідеоМоніторингова група заявила про численні порушення у школі-інтернаті на Буковині

Замикали в кімнатах і не пускали в туалет. Моніторингова група заявила про численні порушення у Хотинській школі-інтернаті на Буковині. Мовляв, дітей тримали під замком, недогодовували та не давали нормально помитися. Як реагують на ці звинувачення в інтернаті – далі у сюжеті.

Моніторингова група заявила про численні порушення у школі-інтернаті на Буковині

«В спальних корпусах немає вогнегасників, тобто була б пожежа, діти не зможуть самостійно вийти, хіба вікно розіб'ють», - додає чоловік.

Також моніторингова група знайшла ще кілька порушень – дітей обважували на кухні, давали митися раз на тиждень, а їхні речі були звалені просто на підлогу.

За тиждень після перевірки в інтернаті дещо змінилося. Начіпні замки зняли та замінили на звичайні врізні. Також закупили вогнегасники.

Керівництво інтернату каже, усі інші недоліки також намагаються виправити, але грошей бракує.

«Все що було в наших силах, ми намагались усунути. Цього року отримали кошти лише на косметичний ремонт – це 30 тисяч», - каже заступник директора Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 2 Алла Пупеза.

Представники омбудсмена направили листи з рекомендаціями вжити заходів, щоб усунути всі порушення. За кілька тижнів члени моніторингової групи мають перевірити, чи все виправлено.

Залиште свій коментар

Вибір редакції