Епідемія СНІДу в Україні

Світовий банк провів дослідження: за наступні 7 років від СНІДу в Україні може померти 0,5 млн. людей.

Відповідно до проведеного Світовим банком дослідження, за сім наступних років від СНІДу в Україні може померти півмільйона людей.

Все більше жертвами недуги стають діти. Щоб привернути увагу до проблеми, невдовзі благодійний концерт в Києві дасть сер Елтон Джон.

За прогнозами експертів Світового банку, до 2014 року майже 50 тисяч неповнолітніх стануть повними сиротами, втричі більше імовірно втратять одного з батьків. Минулого року в Україні народилося дві з половиною тисячі ВІЛ-інфікованих немовлят, частина з яких не доживе навіть до першого дня народження. Для порівняння, у Франції їх було всього двоє...

Консультант Світового банку Ігор Олейник каже, що за останні десять років змінилася не лише кількість інфікованих, але й шляхи зараження:

"Нині в Україні, як і раніше, живе 50 відсотків людей, що заразилися шляхом ін’єкційного введення наркотика. При цьому, збільшується статевий – гетеросексуальний – шлях передачі. Логічно, що за таких умов від недуги все більше страждають жінки. Найбільш вразливим до епідемії ВІЛ є молоді люди – дві третини нових випадків реєструють серед молоді".

Фахівці Світового банку дають два прогнози. Згідно з одним, через сім років інфікованість населення може лишитися на нинішньому рівні. За іншим, кількість заражених зросте до 800 тисяч. Кожен 50 українець до того часу може померти від СНІДу.

Голова фонду “Антиснід” Олена Франчук каже, що за нинішніх обставин другий варіант є більш реалістичним.

"Щоденно вмиратиме 140 людей. Коли в країні трапляється трагедія такого масштабу – через аварію на шахті, чи падіння літака – оголошується національна жалоба. Всі засоби масової інформації говорять про це. Так ось уявіть – всього через 6 років в Україні щодня буде розбиватися великий літак компанії “СНІД-еарлайнз” зі 140 пасажирами на борту".

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я прогнозували, що протягом семи років в Україні від СНІДу помре триста тисяч людей.

Олена Франчук також розповіла, що її фонд починає співпрацю зі СНІД-фондом британського співака та композитора сера Елтона Джона. Його організація давно переймається цією проблемою і готова допомогти українським фахівцям працювати з інфікованими дітьми. Для реалізації спільного проекту “Антиснід” та фонд Віктора Пінчука нададуть два з половиною мільйони доларів. Сюди також входить інформаційно-освітня програма “На краю!”.

Планують, що сам Елтон Джон 16 червня дасть благодійний концерт на одній із центральних площ Києва. Олена Франчук каже, що зацікавленість музиканта Україною викликана її першістю в Європі за темпами поширення інфекції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: