100 днів роботи відкритого ринку землі: українські чорноземи здорожчали вдвічі

100 днів роботи відкритого ринку землі: українські чорноземи здорожчали вдвічі

Фото: УНІАН

Від 1 липня в Україні продали понад 70 тисяч гектарів. А кількість угод перевищила 28 тисяч.

Українська земля здорожчала вдвічі. Середня вартість гектара сільськогосподарської землі зросла до майже 44 тисяч гривень. В Мінагрополітики впевнені, що це результат 100 днів роботи відкритого ринку землі .

Про це 12 жовтня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Найбільше розкуповують землю на Житомирщині, а найдорожча земля - на Київщині. Приміром, є угоди по 240 тисяч гривень за гектар. Проте, це лише початок й українські чорноземи дорожчатимуть і далі – запевняють прихильники земельної реформи.

Новини України: один гектар сільськогосподарської землі натепер коштує майже 44 тисячі гривень

Новини України: один гектар сільськогосподарської землі натепер коштує майже 44 тисячі гривень

"Сьогодні вартість в Польщі гектару землі більше 10 тисяч євро. Україна тільки почала земельну реформу. Українська земля буде зростати у вартості кожного року, щороку не менше 7-10 відсотків приросту", - прогнозує міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Нагадаємо:

  • До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.
  • Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт постанови, що регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними – оренди, суперфіцію, емфітевзису.  Це означає, що зовсім скоро в Україні вже на практиці почне діяти новий формат земельних торгів –  електронний аукціон.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація