"30 років Незалежності": Чернігів - архітектурні пам'ятки, унікальні вареники та чому сюди переїжджають з Києва

"30 років Незалежності": Чернігів - архітектурні пам'ятки, унікальні вареники та чому сюди переїжджають з Києва

Фото: igotoworld.com

31 липня ТСН розпочала спецпроєкт, присвячений 30 річниці Незалежності України. Цього року до свята 1+1 підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушить у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці відбудеться спецефір із яскравим перформенсом.

ТСН у Чернігові. Він уже встиг стати для нас за кілька днів рідним і дуже перспективним. Зі столицею він конкурував ще з часів Київської Русі і іноді перемагав, кажуть нам тутешні історики. Світова пандемія і зміна ринку праці може надати Чернігову нової - вже сучасної привабливості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30 в рамках спецпроєкту "30 років Незалежності".

"Чернігів мені знайомий з коротких родинних подорожей, але його дуже добре знає моя колега Валентина Доброта, яка сьогодні буде моїм екскурсоводом. Зустріч вона мені призначила на Валу. Біля 13 гармати. Ходімо шукати", - каже ведуча ТСН Марічка Падалко. 

Чернігівський Вал – старовинна укріплена частина міста зараз чепуриться до Дня Незалежності. Тому і гармат ми не бачимо на їхньому традиційному місці. Чернігів - одне з найдавніших міст України, молодший він лише за Київ.

Унікальний тим, що його центр розташований на околиці. Тому гостям він демонструє одразу своє обличчя, як і Богдан Хмельницький! Проте, з гетьманом так було не завжди.

"До реконструкції цього скверу він дивився в іншому напрямку. Стояв обличчям до Москви. А після реконструкції його повернули і він тепер до Москви задом стоїть", - каже кореспондентка ТСН Валентина Доброта.

Чернігів - це місто старовинних легенд, ми ж прийшли в гості до легенди сучасної олімпійської чемпіонки Олени Костевич. Олена за свою кар’єру привезла в Чернігів уже чотири олімпійські медалі, завойовані в кульовій стрільбі. З Токіо – бронзу! 

"Мені здається, що з кожної олімпіади вони все важчі і важчі", - каже олімпійська чемпіонка і призерка Олена Костевич. 

Таким дорогоцінним металом Чернігів може поповнитися ще. Мало того, що після кожної олімпійської медалі Костевич до цієї секції стоїть нова черга охочих повторити її успіх, сама Олена готова і надалі привозити нагороди.

Після мрій про свої олімпійські перспективи, спускаюся з небес на землю - в Чернігові можна і під землю. Ось  - Антонієві печери. Це той самий Антоній з Любеча, який за 50 кілометрів звідси заснував і Києво-Печерську Лавру. Ченців тут колись ховали за афонським обрядом –  у звичайній ґрунтовій могилі. А за три роки діставали.

"Коли плоть стлівала, кістки перемивалися в суміші меду, вина та води. А потім розкладалися в спеціальних сховищах", - каже заступниця генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Олена Ванжула. 

А ще у Чернігові ми знайшли найкращу фото-зону. Чернігів може позмагатися з іншими регіонами за найсмачніші, а головне, унікальні вареники - їх тут готують на пару.

Значно частіше тепер можуть дозволити ресторани та інші приємності Анастасія і Максим. Родина з двома школярами цього року переїхала з Києва у Чернігів, бо робота обох батьків на міжнародні компанії дозволяє їм працювати дистанційно. І на ту саму зарплату комфортніше жити тут.

"30 років Незалежності" | Чернігів: одне з найдавніших міст та регіон унікальних вареників

"30 років Незалежності" | Чернігів: одне з найдавніших міст та регіон унікальних вареників

"Наші друзі були в шоці, що ми ідемо з Києва", - каже жителька Чернігова Анастасія Щербін. 

"Чомусь для деяких людей це крок назад, а для мене навпаки це - крок вперед", - каже житель Чернігова Максим Щербін. 

У правильності свого рішенням переконуються щодня – місто компактне, зручне для родини, його швидко можна об'їхати на велосипеді або обійти пішки. І за 15 хвилин після закінчення робочого дня замість стояти у київському заторі можна вже відпочивати на Десні. 

Ми на власному досвіді переконалися, що тут гарно відпочивати, але нова чернігівська родина після Києва тут відчула і економічні переваги.

"Однозначно оренда тут дешевша. Чотирикімнатна квартира в центрі міста здавалася за чотири тисячі гривень.", - каже Анастасія Щербін. 

Архітектурні пам'ятки, фонтани, прогулянкові зони, сквери і відсутність столичної метушні. Через близькість до Києва Чернігів на брак туристів не скаржиться. 

Читайте також:

 • "30 років Незалежності": ТСН на 1+1 розпочинає грандіозний спецпроєкт
 • "30 років Незалежності": в чому ідентичність Ужгорода та куди закарпатці вкладають свою душу
 • "30 років Незалежності": Кіровоградська область - місце падіння метеорита, бездонне озеро та український Стоунхендж 
 • "30 років Незалежності": Кропивницький - скіфські діди, музей трамвая та унікальна етнолабораторія
 • "30 років Незалежності": Хмельницька область - Подільські Товтри та унікальний парк хижаків із оглядовим мостом.
 • "30 років Незалежності": Миколаїв - місто легенд, причалів і незабутніх річкових краєвидів.
 • "30 років Незалежності": Вінницька область - Подільський Афон, містичне село і таємничі печери монахів-рахманів.
 • "30 років Незалежності": Вінниця - мур, де Богун зупинив навалу польського війська, батьківщина Леонтовича та дзвони.
 • "30 років Незалежності": як на Житомирщині з’явилося містичне й загадкове Камінне село.
 • "30 років Незалежності": Суми - колишня цукрова столиця, центр органної музики та янголи-охоронці.
 • "30 років Незалежності": Одеська область - морська столиця, Аккерманська фортеця та унікальні острови
 • "30 років Незалежності": Харків - хмарочос Держпром, величезна площа Свободи та альтанка-фонтан

Повʼязані теми:

Наступна публікація