"30 років Незалежності": Хмельницька область - Подільські Товтри та унікальний парк хижаків із оглядовим мостом

"30 років Незалежності": Хмельницька область -  Подільські Товтри та унікальний парк хижаків із оглядовим мостом

31 липня ТСН розпочала спецпроєкт, присвячений 30 річниці Незалежності України. Цього року до свята 1+1 підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушить у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці відбудеться спецефір із яскравим перформенсом.

Хмельницький вважається столицею Подільського краю, інколи це місто ще називають Проскурів, бо Хмельницьким воно стало лише 67 років тому. На Проскурівській вулиці в Хмельницькому ефір ТСН наживо дивились городяни, а головне - діти. А вони - найвідданіші глядачі ТСН і навіть політичного ток-шоу "Право на владу". 

Цей регіон відрізняється від Срібного краю і Львівщини, де ТСН уже побувала. Тут особливий колорит. Розгадувати його взялася Світлана Павук, про це 4 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30  в рамках спецпроєкту "30 років Незалежності".

"Тут часто можна почути фразу - це просто вау! Це Хмельниччина!  Саме так ви будете реагувати на тутешні дивовижні краєвиди та унікальні рельєфи", - каже Світлана Павук. 

Тут ви побачите Подільські Товтри - найбільший у Європі Національний природний парк, таємничі місця Бакоти - української Атлантиди, мінеральні джерела Сатанова - їх шість, різних за складом і унікальних за своїми лікувальними властивостями

Просто вау - ви будете кричати і коли стрибатимете з альпіністською мотузкою з найвищого в Україні Кам'янець-Подільського мосту - "Стрімка лань". Його висота 70 метрів. А ще, коли відвідаєте Кам'янецьку або Меджибізьку фортеці - найдавніші фортифікаційні споруди України.

Ну і тільки на Хмельниччині можна зрозуміти, як і чим живе дикий ліс. Адже саме тут розташований парк хижаків.

"30 років Незалежності" | Хмельницька область: Подільські Товтри та оглядовий міст у парку хижаків

"30 років Незалежності" | Хмельницька область: Подільські Товтри та оглядовий міст у парку хижаків

"Це - єдиний оглядовий лісовий міст в Україні. Ви з п'ятиметрової висоти розглядатимете майже зблизька життя лісових родин і відірветеся від своєї реальності. Отож, гайда за мною!", - каже кореспондентка ТСН Світлана Павук. 
 
Ви такого ще не бачили! Тридцять два гектари дикої природи - недоторканий буково-грабовий ліс Національного парку "Подільські Товтри". Він розділений на вісім сегментів - у кожному з них живуть зграї хижаків. З висоти пташиного польоту таємниці цього лісу здаються ще загадковішими. Бо крізь гущавину проглядається тільки міст - кілометровий, дерев'яний, у формі підкови. Він прокладений так, що пролягає майже усією територією парку. І саме прогулянка цим оглядовим мостом дозволить зблизька побачити їх. Майже двадцятеро ведмедів їдять, п'ють, граються, сплять, гуляють на очах відвідувачів парку. Більшість з них бурі, але є і гімалайські. 

З цього мосту люди спостерігають за повадками великих хижих ссавців, не заважаючи їм і не хвилюючись за власну безпеку.

З обох боків мосту - міні-басейни, де ведмеді купаються і п'ють воду. Відвідувачів просять не галасувати і поводитися, мов невидимі, тоді і більше звірів можна розгледіти. 

"В одному цьому сегменті, що ми йдемо, справа живуть ведмеді і косулі, в тому загоні, що з моєї сторони - лише два ведмеді. Загони між собою розділені, так що наприклад звір з 8 загону не може перейти до звіра з 7 загону", - каже керівник екскурсійного підрозділу парку хижаків "Арден" Петро Кравцов. 

Ніколи не пересікаються дві зграї тутешніх вовків. Кожною з них керують самиці - десятирічна Багіра і трирічна Чіка. Зграї створені штучно - решта членів однорічні вовки.

"Їх ми недавно привезли з дуже поганих умов, їх утримували в хліві, де раніше тримали поросят", - каже директор з розвитку парку хижаків "Арден" Володимир Бучко. 

Володимир Бучко адаптує тварин до дикого середовища.

Тепер настала пора відкрити вам таємницю - це не простий парк, а реабілітаційний центр. Усі хижаки тут зі складною долею. Їх сюди привозять поліцейські, зоозахисники, екологи, перед тим буквально вирвавши тварин з чіпких "лап" людей, які на них заробляли гроші.

Ми вам покажемо те, що під час звичайної екскурсії ви не побачите - це карантинні вольєри та ізолятори. Саме сюди спершу привозять кволих, ледь живих хижаків. Тут їх лікують, оперують, щеплюють і навіть паспортують. Ось покупаний орлан - перший хижий птах у цьому парку. Його привезли у день нашого знімання - відібрали у фотографа з Яремчі, за фото з цим орланом він хотів 400 гривень. А цих трьох ведмедів поліція відібрала теж на Франківщині, вони сторожували плантації конопель на п'яти гектарах. Поруч у ще одному карантинному вольєрі два вовки і на руках нам виносять лисеня.

"Цього лиса Микиту нам привезли на реабілітацію, бо його батьки загинули  і він би в дикій природі сам не вижив. Ми його підгодуємо, а потім випустимо в наші вольєри", - каже звірівник Віталій Кушлак. 

Усіх цих тварин ви вже зможете побачити у комфортних умовах дикої природи цього центру. Щоб звірі почувалися наче самі у лісі, доглядальники годують їх м'ясом та рибою.

Для відвідувачів цей парк відкрився лише наприкінці цієї весни. Подорож мостом коштує 100 гривень для дорослих та 50 для дітей, для дошкільнят вхід безкоштовний. Тварин підгодовувати заборонено. Під час кілометрової мандрівки можна побачити більшість тутешніх хижаків. Але ліпше приїжджати вранці, тоді тварини виходять зі своїх сховків і дуже активні. А ще приємний бонус - можна почути звук дикої природи.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація