"30 років Незалежності": Миколаїв - місто легенд, причалів і незабутніх річкових краєвидів

"30 років Незалежності": Миколаїв - місто легенд, причалів і незабутніх річкових краєвидів

31 липня ТСН розпочала спецпроєкт, присвячений 30 річниці Незалежності України. Цього року до свята 1+1 підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушить у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці відбудеться спецефір із яскравим перформенсом.

ТСН приїхала в Миколаїв. Це шоста зупинка великої мандрівки всіма областями країни на честь її Дня Незалежності.  Що можна тут побачити цікавого у воді та на суходолі, про місцеві легенди та способи рятуватися від спеки, про це 5 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30  в рамках спецпроєкту "30 років Незалежності".

А про ситуацію в Миколаєві більше знає Лілія Родіна. Сьогодні саме вона покаже місто. Починаємо від статуї святого, на честь якого і названо Миколаїв.

"Кажуть, що якщо збираєшся у якусь подорож, можна прийти до Миколая попросити його покровительства", - каже Лілія Родіна. 

Миколаїв - це не Львів, не місто левів, але леви тут є. А ще - найдовша пішохідна вулиця України. Соборна - півтора кілометрова вулиця-рекордсменка приводить нас до меморіалу місцевим героям - Ольшанцям. Це 68 десантників, які наприкінці Другої світової висадились у захопленому ворогом Миколаєві та не дали підірвати порти. Із 68 воїнів - вижило лише 12. 

"Вони відбили 18 атак німців, знешкодили 700 гітлерівців. Підірвали б порти і це було б втрачено назавжди", - каже Лілія Родіна. 

Фонтани тут замінили Леніна. Навколо - багато яскравих статуй. Це центральна площа - теж Соборна. З нею пов'язана і легенда, за якою Миколаїв називають містом наречених.

"30 років Незалежності" | Миколаїв: що можна побачити цікавого у воді та на суходолі

"30 років Незалежності" | Миколаїв: що можна побачити цікавого у воді та на суходолі

"Сюди звозили чоловіків на будівництво кораблів. Вони були одні, жінок не було, степ. Князь Потьомкін нібито дав наказ звести найкрасивіших дівчат з усіх околиць. Нібито на цій площі поставили чоловіків і дівчат один навпроти одного, вони мали обрати обранців. Тоді було і весілля, і вінчання одночасно", - каже Лілія Родіна. 

 Спускаємось до річки Інгул, саме тут починався Миколаїв. Проходячи мостом можна загадати бажання. 

"А ще є такий міф що золота карета Катерини ІІ десь там провалилась в Інгулі і на дні лежить", - каже Лілія Родіна. 

Прогулянки на катерах у Миколаєві - це “мастхев” і для місцевих і для приїжджих. Можна порозглядати наприклад, яхту “Ікар”, якій колись вдалась навколосвітня подорож. Чи унікальний міст, що не піднімається, а роз'їжджається у боки, коли треба пропустити велике судно.

Ось такий він Миколаїв - місто широких вулиць, легенд, причалів і незабутніх річкових краєвидів. Місто на хвилі. Із яким сьогодні на одній хвилі і ми.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація