30 років Незалежності: Рівненщина – скарби під ногами, собор з вмурованими мерцями і найвідоміший тролейбус

30 років Незалежності: Рівненщина – скарби під ногами, собор з вмурованими мерцями і найвідоміший тролейбус

У ТСН триває спецпроєкт до 30-річчя Незалежності України. Цього року до свята "1+1" підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушила у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці біля Золотих воріт відбудеться спецефір із яскравим перформенсом. Цього разу ТСН побувала на Рівненщині.

Це край голубих озер, непрохідних боліт, дрімучих лісів, регіон, де народилася найважливіша книга України - Пересопницьке Євангеліє, на якому тепер присягають президенти.

-  Тараканівський форт – оборонна споруда ХІХ століття. Могутні стіни, таємничі підземелля та ходи, цегла покрита зеленню - тут відчуваєш себе ніби в іншому просторі.

-  Тунель кохання. Перенестися у казку, де панує краса і пахне коханням. Місце, куди з’їжджаються зі всього світу надихнутися душевним теплом.

-  Справжнє багатство - бурштин просто під ногами. Його найбільші поклади на Рівненщині. Про нього більше чують як про причину розбірок та криміналу. Утім, насамперед це сонячні прикраси, які ще й, кажуть, корисні для здоров’я.

- Вузькоколійка «Кукушка».Їй понад 100 років і вона найдовша у Європі. Пролягає лісами, піщаними дюнами, залізничним дерев'яним мостом над річкою Стир.

Мацик - делікатес з Рівненщини. Страва, яку готують аж пів року. Її ще треба добряче пошукати у найдорожчих ресторанах, але з давніх давен у селах Полісся він був на кожному столі. 

-  Свято-Георгіївський собор, де зберігаються останки щонайменше 6 тисяч людей, які полягли у Берестецькій битві.

Сотні полеглих у Берестецькій битві покояться чотирьохметровій колоні. Тут останки замурували, бо розкласти всі у храмі просто місця б не вистачило. Роками тисячі черепів та кісток, які люди знаходили на полях та в господарствах несли сюди.  Насправді зібрані останки у всьому соборі – це катма загиблих загалом у полях та на переправах. Більшість глибоко під землею так і покояться…

Щороку вшанувати пам’ять козаків з’їжджаються тисячі людей. І увесь тутешній двір, на якому є ще один престол собору, перетворює на храм під відкритим небом. Всі моляться перед іконою «Голгофа», яка написана понад 100 років тому просто на цинкових листах.

Та нині  ікона  не захищена від руйнування сонячними променями. І врешті може бути назавжди знищена. З року в рік в Національному історичному заповіднику «Козацькі могили» лише чують обіцянки її реставрувати.

"30 років Незалежності" | Рівненська область: Тараканівський форт, сонячні прикраси і тепла церква

"30 років Незалежності" | Рівненська область: Тараканівський форт, сонячні прикраси і тепла церква

А у Рівному є свій знаменитий тролейбус, який славиться на всю Україну, бо він найстаріший з усіх і досі на ходу. Цей рогатий ще у 1974 відкривав тролейбусний рух в Рівному. Зараз він виїжджає лише під замовлення екскурсій і вже практично став символом міста. Ще недавно на ньому працювала жінка, яка з того ж року була за кермом цього рогатого. Пані Катерині 73 роки, з них 52 вона провела за кермом тролейбусів. Лише три тижні тому вона вийшла на пенсію, і вже сумує за робочим місцем. Завдяки ТСН пані Катерина змогла знову посидіти в улюбленому тролейбусі під номером 001.

Ще одна місцева знаменитість – треноване порося Фрося. Вона і лапку дає і вісімкою крокує.   

Свинці Фросі десять місяців. Вона – особлива. Зі своїм власником Володимиром вони разом піднімають настрій в сиротинцях та діткам в онковідділеннях.  Улюблене місце прогулянки Фросі – рівненський парк Лебединка. Коли Фрося дефілює парком, ніхто не залишається байдужим.

В одному із кутків Лебединки ще нещодавно був смітник, але місцеві волонтери та Юрій вичистили його й створили тут парк історичної реконструкції «Городище Оствиця». Оствиця – це не лише місце для відпочинку, а й культурний проєкт.

"30 років Незалежності" | Рівне: найстаріший в Україні тролейбус та історії дивовижних містян

"30 років Незалежності" | Рівне: найстаріший в Україні тролейбус та історії дивовижних містян

Повʼязані теми:

Наступна публікація