"30 років Незалежності": Вінниця - мур, де Богун зупинив навалу польського війська, батьківщина Леонтовича та дзвони

"30 років Незалежності": Вінниця - мур, де Богун зупинив навалу польського війська, батьківщина Леонтовича та дзвони

31 липня ТСН розпочала спецпроєкт, присвячений 30 річниці Незалежності України. Цього року до свята 1+1 підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушить у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці відбудеться спецефір із яскравим перформенсом.

Вінниця. Саме звідси ТСН вела ефір наживо. Ведуча Наталія Мосейчук ніколи не була тут, отже є нагода  подивитися місто, про це 6 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30  в рамках спецпроєкту "30 років Незалежності".

Валерій Кузнецов – вінницький кореспондент ТСН. І його 7-річний син Іван. Він одразу дає зрозуміти –  нам з ним сумувати не доведеться. Вінниччина  - батьківщина Леонтовича. Отже, місто живе саме під його мелодію. "Щедрик" лунає з останнього поверху водонапірної вежі. Архітектор  цієї споруди задумував її, як технічну, і душу у неї не вкладав. А вона взяла і стала – візитівкою міста, до того ж, співочою. 

"30 років Незалежності" | Вінниця: батьківщина Леонтовича, духовні дзвони та знаменитий мур

"30 років Незалежності" | Вінниця: батьківщина Леонтовича, духовні дзвони та знаменитий мур

Можна побачити механізм, який запускає мелодію і познайомитися з паном Максимом, який тут господарює. Він одразу попереджає – внизу музику ледве чути. Тут все інакше – Іван  затамував подих.

Свято-Преображенський кафедральний собор – головний православний храм  Вінниці. Він стоїть на території старого міста, де розташовувалися монастирі єзуїтів, домініканців та капуцинів. Коли ж ми у самому соборі, мимоволі починаємо навіть говорити пошепки. Після нашестя войовничого атеїзму від древнього храму лишилася одна-єдина фреска і ось цей дзвін. 30 років храм приводили до тями після радянського "господарювання". Чого у ньому тільки не було – від спортзалу до рибного складу.

Фактично вся Вінниця стоїть на підземеллі. Кілька століть тому можна було легко перейти підземеллям з одного собору до іншого. 

Ось знаменитий мур, завдяки якому Богун зупинив навалу польського війська. Ми ж користуємося сучасним наземним переходом і опиняємося у храмі єзуїтів. 

Вінниця – дуже толерантне місто. Тут  монументальна будівля зі сталінським ампіром дивиться на Старий Амстердам, так його називають мешканці, які виграли грант і зі звичайної "сталінки" зробили такий будинок. Толерантні навіть до бджіл, яких тримають на балконі у вуликах.

Ще одна відома у Вінниці скульптура єврея, який перехрестився, але став він Матвієм Заварським. 

Вінничани дуже пишаються своїм містом. І дбають про нього. Як ось пан Віталій та його сестра Вікторія, яким  в радість дарувати місту неймовірної краси водні лілії.

Наша прогулянка з Іваном закінчується на набережній – одному з улюблених міст для прогулянок містян і гостей - піших та водних. Сьогодні тут лунає класика. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація