30 років Незалежності: Волинь – світязькі пончики, замок із 200-гривневої купюри та унікальне кафе
У ТСН триває спецпроєкт до 30-річчя Незалежності України. Цього року до свята "1+1" підготував особливий, мультиформатний проєкт. Вперше на українському телебаченні служба новин на місяць вирушила у всеукраїнський тур, а 24 серпня у столиці біля Золотих Воріт відбудеться спецефір із яскравим перформенсом. Цього разу ТСН побувала на Волині.
© УНІАН
Волинь – регіон із давньою історією та неймовірною природою.
Це - край озер, їх тут понад дві сотні, і кожне - особливе.
Третину всієї області займають ліси. Саме тут збирають тонни "чорного золота", так місцеві називають чорницю. Тут найбільші в Європі плантації лохини. Цією ягодою засаджено сотні гектарів полів.
А ще Волинь - це багато історії. Вона повсюди - в старовинних замках, костелах, музеях та садибах.
Саме на Волині зародилась Українська повстанська армія і тут прокладені кілометрові туристичні маршрути стежками УПА.
Волинь – це край Лесі Українки. Місця, де жила і творила велика поетеса.
На Волині готують славнозвісні світязькі пончики. Бути тут і їх не скуштувати – то майже злочин. Аби смак випічки запам’ятався назавжди, у тісто місцеві ґаздині додають секретний інгредієнт. Що саме – дивіться на відео в сюжеті Тетяни Хомич.
Випуск ТСН 21 серпня вийшов в прямий ефір із однієї з найдавніших і найкраще збережених фортець України - замку Любарта. Іще в XV столітті тут одночасно зібралися майже всі європейські монархи.
До речі, замок Любарта зображений на 200-гривневій купюрі.
Екскурсію Луцьком дивіться в репортажі Соломії Вітвіцької – про її брата-військовослужбовця, родинну хату-вернісаж, особливу кав’ярню, де працюють хлопці із синдромом Дауна, луцькі традиції, локації та чарівне вечірнє місто.