"Або платите, або поховаєте, як собаку": у Києві завідувач моргу вимагав гроші в родичів померлих від коронавірусу

"Або платите, або поховаєте, як собаку": у Києві завідувач моргу вимагав гроші в родичів померлих від коронавірусу

Фото: ТСН.ua

Медики вимагали від родичів покійних до 30 тисяч гривень хабара.

У Києві вимагали гроші у вбитих горем родичів за те, щоб зберігати тіло в холодильнику моргу, помити та вдягнути померлого. У столичній лікарні номер вісім під час отримання хабаря за підготовку тіла до поховання спіймали завідувача патологоанатомічного відділення та його помічника. 

Про це 13 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У Києві затримали на одержанні хабаря завідувача патологоанатомічного відділення лікарні №8 Олександра Борінфельда та його помічника. За інформацією правоохоронців підозрювані лікарі систематично вимагали від родичів померлих гроші за прискорення проведення розтину тіл, за зберігання їх у холодильних камерах, за підготовку до поховання та швидке отримання документів.

"З’ясувалося, що це - непоодинокий факт, коли вони одержували гроші від рідних померлих за надання послуг, які насправді є безкоштовними. Згідно з показами заявника така вимога була висунута безальтернативно. Тобто він мав заплатити 4 тисячі гривень і лише потім забрати тіло", - каже речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець. 

Новини України: у Києві на хабарі спіймали завідувача моргу

Новини України: у Києві на хабарі спіймали завідувача моргу

Лікарів затримали під час передачі коштів за підготовку та видачу тіла жінки, яка померла від коронавірусу її родичами у відкритій труні. За цю послугу в моргу вимагали до 30 тисяч гривень, розповідає киянка Олена, в якої так само від коронавірусу померла родичка.

"Якщо ви хочете поховати свою тещу, як собаку, то будь ласка. А якщо ні, то платіть гроші. Він казав, що треба дати передоплату 4 тисячі гривень. А наступного дня у вівторок мій чоловік пішов доплачувати 22 тисячі. За шо не знаю. У середу в день похорону мій чоловік знову заносить ще 4 тисячі, я говорю, куда за що? Санітарам", - каже киянка Олена.

Останні півтора року батько киянина Сергія страждав на хворобу Альцгеймера. Наприкінці лютого він помер. У моргу Сергію нарахували суму з п’ятьма цифрами.

"Вони мені нарахували 14 620 грн. Ще сказали, що зроблять 20 грн знижки. Брали 2 тисячі тільки за те, щоб тіло перевести з дому в морг", - каже Сергій Сидренко. 

Сергій Сидоренко звернувся до поліції. Ті всі купюри зафіксували. А на груди йому почепили камеру.

"Гроші передали із рук в руки. Вони мені обіцяли дати квитанції. Нічого не дали. Не можна наживатись на чужій смерті", - каже потерпілий Сергій Сидоренко. 

У лікарні №8 факт отримання хабаря ні підтверджують, ні спростовують. У їхній покійницькій зберігають тіла не тільки померлих із цієї лікарні, а й з інших закладів та тих, хто помер удома, розповідає заступник директора. За тих хто помер у них сплачувала НСЗУ. Запевняє, що з родичів грошей не брали. За інших померлих треба було платили.

"Це мені невідомо є угоди, я не бухгалтер. Я не знаю, де що там є, скільки коштує перебування, скільки коштує гістологічне дослідження. Це все офіційно згідно договорів. З чим пов'язаний даний факт мені невідомо", - каже заступник директора лікарні Богдан Легінь

Таких ошуканих, як Олена, десятки кажуть у прокуратурі. Там певні ця схема працювала не один рік. Наразі правоохоронці розшукують спільників затриманих. Якщо провину лікарів доведуть їм загрожує від 5 до 10 років за ґратами.

Нагадаємо, у Рівненській області викладачку, яка брала хабарі у студентів, оштрафували на 20 тис. грн і відпустили

Повʼязані теми:

Наступна публікація