"Багато маніпуляцій": Ляшко прокоментував провал голосування за легалізацію медичного канабісу

"Багато маніпуляцій": Ляшко прокоментував провал голосування за легалізацію медичного канабісу

Фото: УНІАН

МОЗ не буде стояти осторонь.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що навколо теми легалізації медичного канабісу багато маніпуляцій. 

Таку думку він висловив в ефірі "Сніданку з 1+1", коментуючи те, що депутати не проголосували за відповідний законопроєкт.

"Багато маніпуляцій навколо теми. Багато забувають про слово "медичний" і думають, що це легалайз - коли всім буде дозволений легкий наркотик. Хоча йдеться про врегулювання канабісу як лікарських препаратів для того, щоб полегшити перебіг хвороби тим, хто потребує, або допомогти забрати симптоми для певних фізіологічних стадій", - каже очільник МОЗ.

За словами Ляшка, його відомство не може залишати осторонь, а тому планує врегулювати ситуацію відповідною постановою Кабміну. "Вона не вирішить всі питання, але полегшить доступ до лікарських засобів на основі канабісу, щоб допомогти людям переживати біль", - наголосив міністр. 

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Як повідомлялося, 15 липня Верховна рада провалила легалізацію медичного канабісу в Україні. Нардепи направили на доопрацювання авторам законопроєкт №5586 про регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Документ уже став відомий також як "Закон для Софійки". Йдеться про 4-річну дівчинку, яка бореться зі складною формою епілепсії і потребує використання препаратів на основі медичного канабісу. Загалом такі ліки необхідні понад 2,5 млн українців з різними недугами, зокрема хворим на рак, глаукому чи розсіяний склероз.

Повʼязані теми:

Наступна публікація