Без травм та затримань і в оточенні поліції: як у Києві відбувався марш на підтримку трансгендерів

Дата публікації
Перегляди
1498
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Без травм та затримань і в оточенні поліції: як у Києві відбувався марш на підтримку трансгендерів

Фото: УНІАН

Учасники маршу діляться, що під час пандемії проблеми трансгендерних людей загострилися.

У Києві пройшов Транс-марш. Не обійшлося без спроб його зірвати. Агресивні чоловіки намагалися напасти на представників ЛГБТ і трансгендерних людей.  Минулося, утім, за даними поліції, без травм та затримань. Сьогоднішній марш приурочений до виключення трасгендерних діагнозів з категорії психічних захворювань. Світ вже запроваджує нову міжнародну класифікацію хвороб. Учасники маршу прагнуть, щоб це було зроблено і в Україні.  А також говорять про дискримінацію та незахищеність від злочинів на ґрунті ненависті.

Про це 22 травня йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

Трансгендерні люди і прихильники ЛГБТ зібралися на Михайлівській площі. Їх з усіх боків оточує поліція. Така незвична для світу та характерна для України картинка пов'язана з організацією безпеки учасників маршу.

Організатори маршу поширили для учасників пам'ятку з безпеки: радять розгортати символіку ЛГБТ та плакати лише всередині кола правоохоронців. У суперечки з агресивно налаштованими противниками маршу - не вступати. Такі представники, як вони кажуть, традиційних сімейних цінностей, - збираються по інший бік площі. Їх теж оточуює поліція. Противникам маршу це не до вподоби. 

І поліція діалогу, і медики - напоготові. За таких заходів безпеки стартує марш на підтримку трансгендерних людей.

Сьогодні друга річниця від того дня, як Всесвітня організація охорони здоров'я виключила трансгендерність з Міжнародної класифікації хвороб. Це означає, що діагнози, пов'язані із трансгендерністю, більше не належать до психічних захворювань. Але за українським законодавством, кажуть учасники маршу, їх і дотепер вважають хворими.

Учасники маршу діляться, що під час пандемії проблеми трансгендерних людей загострилися. Складніше пройти процедуру переходу, якщо тебе не розуміють у родині, то подітися нікуди - через локдаун. І роботу знайти - стало ще важче.

"Трансгендендерні люди піддаються системній дискримінації – це порушення трудових прав. Тому що в паспорті стать не співпадає з гендером", - зазначають вони.

Лана Даневич зробила операцію зі зміни статі, тепер називає себе трансжінкою. Сама з маленького містечка на Полтавщині, там її не розуміють і засуджують. Хоче, щоб ставлення українців, до таких як вона, змінилося.

Новини України: у Києві відбувся марш на підтримку трансгендерів

Новини України: у Києві відбувся марш на підтримку трансгендерів

Але навіть у Києві спокійно провести марш не вдається. Учасники маршу йдуть центром Києва, маршрут навмисно не розповідають, адже це може бути небезпечно.Весь час їх супроводжують противники ЛГБТ. Один з чоловіків намагається прорвати облогу силовиків. Його наздоганяють і затримують. Схожий випадок повторюється знову.

Біля метро "Поштова площа" колона зупиняється. Всі учасники обов'язково здають ЛГБТ символіку, копи їм наказують спуститися в метро.

Сьогодні силовиків було більше, ніж учасників маршу. Вони мріють, про час, коли охорона поліції для того, щоб провести мітинг чи марш - їм уже буде не потрібна.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1498
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація