Безкоштовні морозиво, пиво та гроші: як у США заохочують людей вакцинуватися

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Безкоштовні морозиво, пиво та гроші: як у США заохочують людей вакцинуватися

ТСН.ua

У Сполучених Штатах суттєво зменшилася кількість охочих зробити щеплення.

Сполучені Штати намагаються повернути людей до пунктів вакцинації. Після того, як громадяни старшого віку отримали вакцину, кількість випадків заражень коронавірусом порівняно з груднем зменшилася майже вп'ятеро. Водночас знизилась і кількість відвідувачів у пунктах вакцинації.

Про це 12 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналістка ТСН у США отримала вже другу дозу вакцинації від COVID-19. Пункт вакцинації дуже добре демонструє, наскільки змінилася ситуація у Сполучених Штатах за останні три тижні. Якщо минулого разу була черга на годину, то нині черг немає взагалі.

У національній службі здоров’я констатують - темпи вакцинації в США справді знизилися. Вже щепили літніх людей, які були найактивнішими, і представників пріоритетних професій. Нині ж ін’єкція доступна усім охочим. Президент Джо Байден поставив мету - до Дня незалежності 4 липня принаймні першу дозу має отримати 70% дорослого населення. Наразі щепили 58%. Уряд запустив рекламну кампанію під назвою "Це на ваш розсуд" - щепитися закликають, але не змушують.

Новини світу: як американців заохочують до щеплень

Новини світу: як американців заохочують до щеплень

"Я хочу повернутися на роботу. Хочу мати можливість рухатися", - сказав 42-й президент США Білл Клінтон.

"Відвідати маму Мішель. Обійняти її, побачитись на її день народження", - зазначив 44-й президент США Барак Обама.

"Чого я насправді чекаю - відкриття "Техас Рейнджерз", повного стадіону", - сказав 43-й президент США Джордж Буш.

У Нью Йорку знаменитий оголений ковбой-артист із Таймз сквер, що і взимку і влітку співає у самому спідньому, піддався на агітацію медсестри із вакцинаційного пункту.

"Я оголений ковбой і я отримав вакцину. Це не складно попіклуватися про інших".

Відсьогодні щеплення у Нью-Йорку можна зробити просто на станції метро і отримати у подарунок тижневий абонемент на проїзд. Тут колють однодозну вакцину Johnson & Johnson, використання якої знов дозволили у Сполучених Штатах з уточненням, що вона може викликати поодинокі випадки тромбозу у жінок, молодших 50.

Мер Нью-Йорка оголосив про початок сезону вакцинаційного туризму. Невдовзі пересувні бригади чергуватимуть у найбільш відвідуваних місцях і пропонуватимуть безкоштовні щеплення усім охочим, заохочуючи безкоштовними квитками у музеї, зоопарки чи на змагання.

"Цього літа ви побачите, що туризм знов оживе у Нью-Йорку, багато людей знов матимуть роботу. Тож ми хочемо зробити дещо і для туристів. Якщо ви вже тут - вакцинуйтеся", - закликав мер Нью-Йорка Білл Де Блазіо.

За два тижні після другої дози вакцини, коли остаточно сформується імунітет, людей вважають цілком вакцинованими. Для таких у Сполучених Штатах є низка послаблень. Наприклад, можна не носити маску на вулиці і не іти на самоізоляцію після контакту із хворим. А ще всім провакцинованим безкоштовно роздають морозиво.

В інших пунктах вакцинації заохочуть оплаченою поїздкою на таксі, безкоштовним пивом у ресторанах і навіть чеками на сотню доларів. 

Нагадаємо, в Румунії роблять щеплення від коронавірусу в замку Дракули.

Наступна публікація